Reklama

Licytacja na rzecz fundacji Karmelicka 1

Miłośników sztuki, ale i ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć Fundację Karmelicka 1, może zainteresować niedzielne wydarzenie.

Wystawa wraz z licytacją obrazów Henryka Lasko oraz uczestników warsztatów odbędzie się w niedzielę, 11 maja o g. 18 w Klubie K1 „Stara Furta” przy Klasztorze Karmelitów Bosych w Przemyślu. Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na działania fundacji. Wstęp wolny.

Kilka słów o autorze...

Henryk Lasko urodził się w 1951 r. Ukończył Politechnikę Rzeszowską o specjalizacji pedagogicznej i informatycznej. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz do międzynarodowej grupy twórczej Złota Linia. Od ponad pięćdziesięciu lat maluje pejzaże, martwe natury i kwiaty. Posługuje się akwarelą, gwaszem, akrylem i olejem. Rysuje piórkiem i lawuje. Ulubioną jego techniką jest akwarela. Uczestniczył w ponad pięćdziesięciu  krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Wystawiał m.in.  w Nowym Jorku (Galeria A.R 71), Łodzi, Brekowie, Sninie, Rzeszowie (BWA i WDK), Krośnie, Krasiczynie, Strzyżowie, Nowej Dębie, Majdanie Królewskim, Żarach i Przemyślu. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa zwłaszcza w konkursach akwarelowych. Za osiągnięcia w pracy twórczej i pedagogicznej uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi  i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Medalem Edukacji Narodowej, nagrodą Prezydenta Miasta Przemyśla i  nagrodą Kuratora Oświaty i Wychowania. Jest laureatem Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, w instytucjach oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Reklama

...oraz o Fundacji

Fundacja „Karmelicka 1” im. Marcina Krasickiego powstała przy klasztorze Karmelitów Bosych w Przemyślu. Składa się z zaangażowanych społecznie i religijnie świeckich oraz konsekrowanych, którzy pod patronatem Marcina Krasickiego (humanisty, mecenasa sztuki, patrioty i głęboko wierzącego człowieka) oraz Andrzeja Brzechwy (pierwszego polskiego karmelity bosego, kaznodziei, tłumacza, promotora życia wewnętrznego) w 400-letnim klasztorze chcą stworzyć przestrzeń spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem – przestrzeń pracy, aktywnego słuchania, modlitwy, terapii i wypoczynku dla każdego. W promocji życia świadomego duchowo i społecznie zespół Fundacji wykorzystuje bogatą tradycję karmelitańską, współczesną wiedzę o człowieku oraz chrześcijańskie filary kultury europejskiej, polskiej i lokalnej.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama