Lubaczów towarzyszy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy niemal od samego początku, bo od drugiego finału w 1994 r. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę.
Koncerty związane z 25. finałem WOŚP w Lubaczowie odbędą się w Miejskim Domu Kultury. Rozpoczęcie o godz. 15.30. – Zagrają takie zespoły, jak: Defenders, Rebel House, S23, TNT, Sidus, ON/OF, Ponczki i sekcja wokalna MDK. O godzinie 20 tradycyjne światełko do nieba. Potem zagrają jeszcze[paywall]: Niagara oraz Raya Bell – zapowiada Dawid Kopciuch, jeden z koordynatorów lubaczowskiego sztabu.
Na terenie samego miasta będzie kwestowało 190 wolontariuszy. Organizatorzy zadbali, aby zbyt mocno nie zmarzli. – Dla wszystkich wolontariuszy przygotowaliśmy żurek oraz grochówkę z kuchni polowej. Posiłki będzie można zjeść na Rynku pod białym namiotem iglo. Będzie tam można również wypić herbatę i się ogrzać. Część osób kwestujących będzie rozdawała baloniki z logo sztabu i napisem: „Lubaczów miasto z sercem”. Orkiestrowa muzyka popłynie z balkonu przy MDK i z ratusza od godziny 7 rano wraz z wyruszeniem wolontariuszy w swoje wylosowane miejsca – mówi D. Kopciuch.
Ponad 100 osób będzie kwestować w różnych miejscowościach powiatu lubaczowskiego: Horyńcu-Zdroju, Wielkich Oczach, Cieszanowie, Nowym Lublińcu, Baszni, Dachnowie, Łukawcu, Lisich Jamach i Oleszycach.
Po raz kolejny odbędzie się także akcja „Fryzjerzy dla WOŚP”. Dołączają się do niej: Salon Fryzjerski MAJA, ul. Sienkiewicza 16 w Lubaczowie, Salon Fryzjerski J&J Hypiak, ul. Kościuszki 12 w Lubaczowie oraz Salon Evolution, ul. Skorupki 1/3 w Cieszanowie. Cały dochód wypracowany w nich w najbliższą niedzielę (15 stycznia) zostanie przekazany na konto fundacji.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze