Choć w tytule artykułu widnieje znak zapytania, a rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Waksmundzka-Szarek stwierdziła, że nie ma jeszcze żadnej oficjalnej decyzji (a tym bardziej nominacji), jest więcej niż pewne, że nowym wicewojewodą podkarpackim zostanie była przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyna Podhalicz (PiS).
O tym, że przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu jest mocną kandydatką na to stanowisko, świadczy choćby fakt, że w piątek, 2 lutego br., w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu złożyła[paywall] pisemne zrzeczenie się mandatu radnego, co potwierdził szef delegatury Zygmunt Leszczyński. Jeśli tak by się stało, L. Podhalicz zrezygnuje także z funkcji zastępcy dyrektora ds. organizacji lecznictwa otwartego i rozwoju Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Decyzję formalną o wygaśnięciu mandatu podejmie i ogłosi Komisarz Wyborczy w Przemyślu Marek Byliński.
Najprawdopodobniej stanie się to do 10 lutego br., bo wówczas – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – L. Podhalicz ma zostać oficjalnie przedstawiona jako nowy wicewojewoda podkarpacki. Od kilkunastu dni na tym stanowisku był wakat. Po tym, jak Piotr Pilch (PiS) – również przemyślanin – został członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego.
Skontaktowaliśmy się z Lucyną Podhalicz, ale ze zrozumiałych względów (brak oficjalnej nominacji) nie chciała się jeszcze wypowiadać w tej sprawie.
W obecnej kadencji już raz sytuacja wygaśnięcia mandatu radnego miała miejsce. Stało się tak po śmierci ówczesnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Władysława Bukowskiego (PiS). Na jego miejsce do rady wszedł pierwszy na liście w okręgu, w którym kandydował W. Bukowski (w wyborach nie uzyskał wystarczającej liczby głosów), czyli Maciej Karasiński.
I identycznie będzie teraz. Z okręgu, z którego mandat uzyskała L. Podhalicz, pierwszym „rezerwowym” jest Zdzisław Solka. – Choć z dniem 1 stycznia tego roku zmieniły się przepisy, 5 lutego, po południu, otrzymaliśmy stanowisko PKW, że w przemyskiej radzie nie będzie wakatu. Nie może ich być w radach miast na prawach powiatu, w powiatach i sejmikach. Uzupełnienie składu rady musi nastąpić do 13 maja – poinformował Z. Leszczyński.
Kto przejmie schedę po L. Podhalicz? Zgodnie z prawem pełniącym obowiązki zostanie najstarszy wiekiem wiceprzewodniczący, czyli Adam Łoziński (PiS). Wybory nowego przewodniczącego mogą się odbyć, ale nie muszą. Wszystko zależy od decyzji przemyskich radnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.FARSA!!!!!!!!!!! KORYTO +!!!!!!!!!!PARTYJNE BMW!!!!!!!!!!!!!!
Parafrazując klasyka - Adriana to DOJNA ZMIANA!!!!!
Ma wystarczający poziom niekompetencji
Moje pytanie , a jakież to kompetencje i walory posiada ta Podhalicz? . Czym zasłużyła na taką ocenę i wyróżnienie?. Przecież odkąd zarządza ta dawną Przychodnią Kolejowoą panuje tam ogromny bałagan i zamieszanie ,skąd wiem informacje z tygodnika Życie Podkarpackie z dnia 7.02 2018. Na temat jej zasług jako Przewodniczącej RM nie wpowiadam się bo jest to zbyt komiczne jak ta cała rada-bezrada. Cchcą ta panią na wicewojewodę podkarpackiego niech będzie , wiadomo że jest to typowy awans partyjny , zamiana za Pilcha . A co nam suwerenowi wiadomo o kompetencjach tej pani przewodniczącej. Wiem że przez kilka lat była dyrektorem biura poselskiego Wielkiego Marszałka Koronnego , wcześniej działała w jakieś mało znanej organizacji pozarządowej ponoć mającej na celu ochronę dzieci i młodzieży a reszta , z chęcią się dowiem proszę o uzupełnienie mojej niewiedzy. Może jako wicewojewoda ta pani się sprawdzi , ba a może coś dla Przemyśla wreszcie (jakiegoś nawet małego inwestorka) ale to jest naszym marzeniem lub można rozpatrywać w granicach cudu gospodarczego. Co Pani Podhalicz na to , będzie coś dla przemyskiego zadupia czy podobnie jak w przepadku Pilcha , 0 nie słyszałem by coś dla naszej upadłej mieściny coś konkretnego załatwił. A reszta kandydatów , można to traktować jako folklor ,komiczne , łącznie z Chomą. Proponuję jedna wobec braku kandydatów z Przemyśla wezwać na pomoc jakiegoś sołtysa np. z Wyszatyc wybrać i poprosić o naprawę np. parkingu w centrum , bazarów i tego syfiastego zielonego niby rynku wyremontować kilka zrujnowanych doszczętnie kamieni itp rzeczy bo ta przemyska "wadza" już zużyta , nic nie może. Ktoś powie że to jaja nie , przecież dyrektorem biura Chomy jest Łapa z Przeworska to dlaczego to dlaczego prezydentem naszego zadupia nie może był Sołtys z Wyszatyc. Pozdrawiam wszystkich sołtysów.
>>przez kilka lat była dyrektorem biura poselskiego Wielkiego Marszałka Koronnego <<No i to jest wystarczająca kompetencja!Nawet za komuny tak nie było - zachowywano przynajmniej pozory bo nie słyszałem aby jakaś sekretarka została dyrektorem (prezesem, sekretarzem kw, itp.) - a i to ludziom się nie podobało wtedy.Dzisiaj nikomu z rządzących to nie przeszkadza - misiewiczyzm i tupolewizm cieszy się uznaniem także prawie połowy naszego durnego społeczeństwa. Więc po co to wszystko było, ta cała "rewolucja"???
NOMENKLATURA PARTYJNA jak za dawnej PZPR (ubogiej krewnej PiS) zasłużoną towarzyszkę partyjną z odcinka służby zdrowia, na którym się nie sprawdziła, rzucono na odcinek administracji rządowej. Jeżeli jednak i tam się nie sprawdzi przerzuci się ją na odcinek kultury lub rolnictwa.
No ale tak miało już nie być! Co poszło nie tak, że ta komusza gangrena powróciła w jeszcze większym i bezczelnym nasileniu?
Podhalicz ma sukcesy, oto one:Skuteczne starania o powstaniu w Przemyślu Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego.Skierowanie jako radna Przemyśla największej liczby interpelacji i zapytań do prezydenta miasta.Skuteczna pomoc indywidualnym mieszkańcom Przemyśla. Skuteczne zapobiegnięcie zwolnieniu około 100 pracowników w Szpitalu Woj. im. św. Ojca Pio.Skuteczne starania o powstanie w Przemyślu odrębnego Pogotowia Ratunkowego.Skuteczna pomoc w otrzymaniu przez Szpital Woj. im. św. Ojca Pio ponad 2 mln zł na poprawę warunków udzielania świadczeń dla pacjentów.Unowocześnienie pracy personelu i wyposażenia medycznego przychodni przy ul. Sportowej. Jeszcze kilka lat temu to była bardzo siermiężna przychodnia, pracująca nieefektywnie i na starym sprzęcie medycznym. Proszę przyjść do przychodni i samemu ocenić organizację pracy, a nie wyciągać wnioski z jednego artykułu napisanego przy biurku. Rzeczywiście podczas przenosin poradni z ul. Słowackiego były organizacyjne problemy, ale proszę pamiętać, że to była duża operacja i wynikała wprost z decyzji rządu PO o likwidacji Szpitala Wojskowego.
Ludzie, czy nie widzicie, że jedyny przemyski tygodnik tak przedstawia ludzi i władzę PiS, ale także miasto Przemyśl, aby broń Boże nie napisać prawdy, tylko jej zmanipulowaną część. Nie napiszą panowie redaktorzy, że w przychodni na Sportowej tysiące ludzi jest zabezpieczonych w prawidłowy sposób, tylko napiszą o kilku nieprawidłowych przypadkach. A w przychodniach prywatnych w Przemyślu też czeka się długo na wizyty, ale tego się nie zauważa. I tego si.ę też nie zauważą, że w przychodniach niepublicznych, prywatnych lekarze nie chcą kierować pacjentów na badania, bo wówczas lekarze ci musieliby zapłacić za nie z własnej puli. Ale w Szpitalu na Monte i w przychodni na Sportowej badania się zleca.
I jeszcze jedno: a może właśnie o to chodzi, aby zniechęcić przemyślan o myśleniu pozytywnie o swoim mieście?
Z "zasług" wynika,ze pomniczek się należy najlepiej w Rynku zamiast fontanny.Mamy tylko problem,że Rzeszów tą "nominacje" może potraktować tak jak My w Przemyślu traktowaliśmy nominację "fachowców" z Rzeszowa w latach komuny na stołki w Przemyślu,które prowadziły do totalnej degradacji naszego miasta.Aż dziw bierze ,ze w Rzeszowie mieście kilku uczelni nie ma fachowców na ważne dla regionu stanowiska a szuka się z zapóźnionym w rozwoju naszym mieście fachowców o rozległych horyzontach nie tylko intelektualnych.A z drugiej strony to dobrze ,ze pozbywamy się miejskich szkodników.
Tak, nie mam wątpliwości, że sama przewodnicząca Podhalicz napisała ten wywód, mocno naciągany. Prawda jest taka, że rozwalono przemyską służbę zdrowia , która teraz funkcjonuje fatalnie! Zaś przychodnia kolejowa i Szpital Miejski przy Ul. Słowackiego funkcjonowały znakomicie! Teraz - wieją horrorem.
To nieprawda! Mój mąż należy do przychodni która pracowała przy ul. Słowackiego byłym szpitalu - teraz zlądował do dawnej przychodni Kolejowej. Było to twarde lądowanie. Z ropna anginą musiał iść o 7.30 rano aby się zarejestrować, bo nikt nie odbierał telefonów! Stał w ogonku godzinę! Przyszedł do domu wykończony, a potem jeszcze raz musiał iść na dwunastą godzinę. Wrócił o godzinie 17.30!!!! Takie przyjmowanie pacjentów jest dla ZDROWYCH LUDZI, w dodatku zdrowych jak koń! A nie dla faktycznie chorych ludzi, w dodatku z gorączką powyżej 38 stopni!!! Ja zaś wypisałąm się z tego HORRORU i należę do innej przychodni na Zasaniu, w pobliżu domu. Przychodzę i jestem zarejestrowana do 10 minut. Wyznaczają mi godzinę i jestem przyjęta do godziny czasu. TO JEST POSZANOWANIE PACJENTA! Pani Lucyno; pani nie ma pojęcia o zarządzaniu! Zarządzanie w służbie zdrowia to zupełnie co innego niż te "LITERACKIE BAJANIA" o tym, co Pani dobrego zrobiła! No, ale skończyła Pani Studium Literackie, to i pisanie horrorów jest pani bliskie.... szkoda tylko, że ten HORROR i dantejskie sceny dotyczą niegdyś świetnie prosperującej Przychodni Kolejowej i Przychodni przy ulicy Słowackiego.
A o czym tu myśleć pozytywnie!? O tych dziurawych drogach, miernych hotelach i parkingach gorszych niż w PRL-u?
Do Tadeusza:zgadzam się w pełni z Tobą! Tyle, że szybko sie poznają na tych "fachowcach', a Rzeszów łąskawy nie jest.... Obawiam się, że znów ich zdesantują do Przemyśla, jako i było w PRL-u...
Aby Podhalicz nie wchodziła w skład redakcyjny tegoż tygodnika? To by wiele wyjaśniało...
Tak sobie myślę, że taka osoba, piastująca taki stołek powinna mieć nieposzlakowaną moralność... A jakby się bliżej przyjrzeć jej wcześniejszej pracy i stosunkom rodzinnym, a co za tym idzie powodom bezrobocia małżonka... Gdyby miała honor i odrobinę moralności...
Wystarczy przeczytać zeznania majątkowe p. Podhalicz z ostatnich lat aby zobaczyć o co tu chodzi... Szybka kariera i szybkie wzbogacenie. Nawet mąż pracę znalazł :)
Takie sukcesy , więc pytam :- jakie inwestycje załatwiła dla naszego zadupia , ile powstało miejsc pracy dl młodych aby nie wyjeżdżali z naszej mieściny, bo Choma od 16 lat nic nie może a podstrefa ekonomiczna kosztująca nas podatników o.23 mln zł od ok. 12 lat pusta- co z renowacją , raczej dla ułatwienia odmalowaniem kamienic większość totalna ruina.- co z przemyskimi bazarami w samym centrum mieściny , wygląd jak arabsko - cygańskie chutory czy średniowieczne skanseny . Co zrobiła dla dokończenia przebudowy lub zaorania tego najgorszego powodu do wstydu syfu zwanego zielonym rynkiem.- co zrobiła by zatrzymać wyjazd lub jak kto woli ucieczkę niemal - 5.000 głównie ludzi młodych , kolejne setki przygotowują się do opuszczenia zadupia.- co zrobiła dla przemyskiego dawniej sportu obecnie sportowej pustyni nawet na mapie województwa , gdzie hala sportowa ( np. Bircza czy Żurawica mają hale) w Przemyślu jedynie duża sala , gdzie przynajmniej jeden otwarty basen , lodowisko obecne jedynie atrapa , duża ślizgawka. O wyglądzie tych stadionów nie ma co pisać , szkoda czasu.- co z budą - wiatą zwana bunkrem na zjeździe narciarskim za ponad już 2, 5 mln dlaczego sprawa nie załatwiona do dzisiaj buda niszczeje a my podatnicy - suweren dopłacamy do tego pomysłu Chomy podobnie jak corocznie do tego stoku. Czy sprawa ta nie "pachnie" nie gospodarnością.- dlaczego pani ta nie zatrzymała budowy 2 stosunkowo drogich i zbędnych boisk do siatkówki nad Sanem , przecież za tą kwotę można było poprawić tragiczny stan pseudo parkingu w centrum oraz odmalować przejście podziemne na Borelowskiego , a nie jęczeć nieustannie że nie ma na to i inne rzeczy pieniędzy.- Co zrobiła by ograniczyć emisji szkodliwych substancji do naszej atmosfery , przecież pomimo marnej jak od lat zimy kominy kopcą jak z dawnych parowozów co doskonale jako osoba starsza wiekiem pamiętam, może pani Przewodnicząca , dyrektor a może i raczej wicewojewoda tego nie pamięta,- Dlaczego nie załatwiła sprawy otworzenia przynajmniej 1 kasy biletowej na przemyskim pięknym Dworcu PKP w godzinach nocnych , dlaczego pomimo ogromnej bierności 3 ojców miasta i 3 posłów z Jego Exelencją Marszałkiem na czele sprawę powyższą zobowiązała się załatwić pani poseł Szmidt - Rodziewicz z Jarosławia bardziej operatywna od całej tej przemyskiej "wadzy" , tych posłów , tego marszałka .- dlaczego nie przyczyniła się do utworzenia przynajmniej 1 batalionu WOT w Przemyślu pomimo posiadania dobrej infrastruktury koszarowej , dlaczego pani Szmidt - Rodziewicz załatwiła to dla Jarosławia a w Przemyślu nic jak zwykle pokazano nam Przemyślowi kolejnego "wała" Przecież poprzednik przewodniczącej W.Bukowski zapowiadał w kampanii wyborczej cyt. "ściągnę wojsko do Przemyśla" ,zaś po jego śmierci powinna to realizować jego następcy czyli Pani Przewodnicząca. Nie jest to sprawa drobna , przecież Batalion marnego wojska OT mógł zagospodarować jeden lu więcej popadających w ruinę budynków po zlikwidowanym szpitalu wojskowym Ale co to kogoś interesuje ,wystarczy corocznie biadolić że nie ma pieniędzy i większych inwestycji nie będzie , sprawiając wrażenie że jakieś duże inwestycje w Przemyślu kiedykolwiek były.Można pisać o sukcesach i wielkości tej pani ale pytam czy nas suwerena mieszkańców interesuje co złożyła interpelacji czy zapytań pod adresem Chomy , co z tego że pytała , czy nadal pyta, Jest zasada "kto pyta , nie błądzi" w przypadku ty jest inaczej kto Chomę pyta , raczej się nie doczeka realizacji , można pytać w nieskończoność. Wiem doskonale że większość moich pytań należy raczej do Chomy ale gdy on od 16 lat nic nie może to po co opisywać sukcesy przewodniczącej RM która z tą radą -bezradą winna czuwać Przewodnicząca nad realizacją i rozliczać Chomę z realizacji zadań , ale jak również nic nie może to w/mnie sukcesy tej pani mnie i myślę pozostałego przemyskiego suwerena który nie jest "ciemnym ludem" nie przekonują i nie przekonają. Mam nadzieje że się sprawdzi jako wicewojewoda i może jakaś marna inwestycyjka zawita do naszej mieścicny w" ruinie." Co pani Dyrektor - Przewodnicząca na to ?
suweren 83.31.70.5 Takie sukcesy , więc pytam :- jakie inwestycje załatwiła dla naszego zadupia , ile powstało miejsc pracy dl młodych aby nie wyjeżdżali z naszej mieściny, bo Choma od 16 lat nic nie może a podstrefa ekonomiczna kosztująca nas podatników o.23 mln zł od ok. 12 lat pusta- co z renowacją , raczej dla ułatwienia odmalowaniem kamienic większość totalna ruina.- co z przemyskimi bazarami w samym centrum mieściny , wygląd jak arabsko - cygańskie chutory czy średniowieczne skanseny . Co zrobiła dla dokończenia przebudowy lub zaorania tego najgorszego powodu do wstydu syfu zwanego zielonym rynkiem.- co zrobiła by zatrzymać wyjazd lub jak kto woli ucieczkę niemal - 5.000 głównie ludzi młodych , kolejne setki przygotowują się do opuszczenia zadupia.- co zrobiła dla przemyskiego dawniej sportu obecnie sportowej pustyni nawet na mapie województwa , gdzie hala sportowa ( np. Bircza czy Żurawica mają hale) w Przemyślu jedynie duża sala , gdzie przynajmniej jeden otwarty basen , lodowisko obecne jedynie atrapa , duża ślizgawka. O wyglądzie tych stadionów nie ma co pisać , szkoda czasu.- co z budą - wiatą zwana bunkrem na zjeździe narciarskim za ponad już 2, 5 mln dlaczego sprawa nie załatwiona do dzisiaj buda niszczeje a my podatnicy - suweren dopłacamy do tego pomysłu Chomy podobnie jak corocznie do tego stoku. Czy sprawa ta nie "pachnie" nie gospodarnością.- dlaczego pani ta nie zatrzymała budowy 2 stosunkowo drogich i zbędnych boisk do siatkówki nad Sanem , przecież za tą kwotę można było poprawić tragiczny stan pseudo parkingu w centrum oraz odmalować przejście podziemne na Borelowskiego , a nie jęczeć nieustannie że nie ma na to i inne rzeczy pieniędzy.- Co zrobiła by ograniczyć emisji szkodliwych substancji do naszej atmosfery , przecież pomimo marnej jak od lat zimy kominy kopcą jak z dawnych parowozów co doskonale jako osoba starsza wiekiem pamiętam, może pani Przewodnicząca , dyrektor a może i raczej wicewojewoda tego nie pamięta,- Dlaczego nie załatwiła sprawy otworzenia przynajmniej 1 kasy biletowej na przemyskim pięknym Dworcu PKP w godzinach nocnych , dlaczego pomimo ogromnej bierności 3 ojców miasta i 3 posłów z Jego Exelencją Marszałkiem na czele sprawę powyższą zobowiązała się załatwić pani poseł Szmidt - Rodziewicz z Jarosławia bardziej operatywna od całej tej przemyskiej "wadzy" , tych posłów , tego marszałka .- dlaczego nie przyczyniła się do utworzenia przynajmniej 1 batalionu WOT w Przemyślu pomimo posiadania dobrej infrastruktury koszarowej , dlaczego pani Szmidt - Rodziewicz załatwiła to dla Jarosławia a w Przemyślu nic jak zwykle pokazano nam Przemyślowi kolejnego "wała" Przecież poprzednik przewodniczącej W.Bukowski zapowiadał w kampanii wyborczej cyt. "ściągnę wojsko do Przemyśla" ,zaś po jego śmierci powinna to realizować jego następcy czyli Pani Przewodnicząca. Nie jest to sprawa drobna , przecież Batalion marnego wojska OT mógł zagospodarować jeden lu więcej popadających w ruinę budynków po zlikwidowanym szpitalu wojskowym Ale co to kogoś interesuje ,wystarczy corocznie biadolić że nie ma pieniędzy i większych inwestycji nie będzie , sprawiając wrażenie że jakieś duże inwestycje w Przemyślu kiedykolwiek były.Można pisać o sukcesach i wielkości tej pani ale pytam czy nas suwerena mieszkańców interesuje co złożyła interpelacji czy zapytań pod adresem Chomy , co z tego że pytała , czy nadal pyta, Jest zasada "kto pyta , nie błądzi" w przypadku ty jest inaczej kto Chomę pyta , raczej się nie doczeka realizacji , można pytać w nieskończoność. Wiem doskonale że większość moich pytań należy raczej do Chomy ale gdy on od 16 lat nic nie może to po co opisywać sukcesy przewodniczącej RM która z tą radą -bezradą winna czuwać Przewodnicząca nad realizacją i rozliczać Chomę z realizacji zadań , ale jak również nic nie może to w/mnie sukcesy tej pani mnie i myślę pozostałego przemyskiego suwerena który nie jest "ciemnym ludem" nie przekonują i nie przekonają. Mam nadzieje że się sprawdzi jako wicewojewoda i może jakaś marna inwestycyjka zawita do naszej mieścicny w" ruinie." Co pani Dyrektor - Przewodnicząca na to ?
Pani Dyrektor - Przewodnicząca niech do tego dołoży sobie kompletne rozłożenie i zniszczenie służby zdrowia w mieście, w którym aktywnie uczestniczyła i NIC nie zrobiła aby powstrzymać jej likwidację . Wręcz przeciwnie w tym orszaku likwidatorów wiedzie prym. Życzę zdrowia !
piar ta pani PiSiewiczowa ma dobry i nic poza tym. typowa przedstawicielka nomenklatury partyjnej, której symbolem jest koryto + i dojna zmiana. PZPR przy PiS to uboga krewna ale narracja ta sama.
.....i faktycznie jak dojna zmiana doszła do władzy to szanowny małżonek dostał robotę w KRUS, którego szefową została również Jolancia S. chórzystka kościelna, była komisarz polityczna PiS w UM Przemyśl w randze z-cy naczelnika OR (stanowisko stworzone dla nominatów partyjnych z PiS) Teraz chyba już kolejna,-y członkini piastuje to stanowisko. Po prostu cyrk. Komuna wróciła w wersji hybrydowej.
hej, po co życzysz zdrowia? Niech sobie Przewodnicząca posiedzi w kolejkach, porejestruje godzinami....może wtedy ten umysłek się rozjaśni...
Gdyby sie przyjrzeć , to byłby mały czerwony "hałasik".... i tyle.
FARSA!!!!!!!!!!! KORYTO +!!!!!!!!!!PARTYJNE BMW!!!!!!!!!!!!!!
Parafrazując klasyka - Adriana to DOJNA ZMIANA!!!!!
Ma wystarczający poziom niekompetencji