Reklama

Lucyna Podhalicz wicewojewodą podkarpackim?

Choć w tytule artykułu widnieje znak zapytania, a rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Waksmundzka-Szarek stwierdziła, że nie ma jeszcze żadnej oficjalnej decyzji (a tym bardziej nominacji), jest więcej niż pewne, że nowym wicewojewodą podkarpackim zostanie była przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyna Podhalicz (PiS).

O tym, że przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu jest mocną kandydatką na to stanowisko, świadczy choćby fakt, że w piątek, 2 lutego br., w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu złożyła[paywall] pisemne zrzeczenie się mandatu radnego, co potwierdził szef delegatury Zygmunt Leszczyński. Jeśli tak by się stało, L. Podhalicz zrezygnuje także z funkcji zastępcy dyrektora ds. organizacji lecznictwa otwartego i rozwoju Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Decyzję formalną o wygaśnięciu mandatu podejmie i ogłosi Komisarz Wyborczy w Przemyślu Marek Byliński.

Najprawdopodobniej stanie się to do 10 lutego br., bo wówczas – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – L. Podhalicz ma zostać oficjalnie przedstawiona jako nowy wicewojewoda podkarpacki. Od kilkunastu dni na tym stanowisku był wakat. Po tym, jak Piotr Pilch (PiS) – również przemyślanin – został członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Skontaktowaliśmy się z Lucyną Podhalicz, ale ze zrozumiałych względów (brak oficjalnej nominacji) nie chciała się jeszcze wypowiadać w tej sprawie.

Adam Łoziński p.o. przewodniczącego rady

W obecnej kadencji już raz sytuacja wygaśnięcia mandatu radnego miała miejsce. Stało się tak po śmierci ówczesnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Władysława Bukowskiego (PiS). Na jego miejsce do rady wszedł pierwszy na liście w okręgu, w którym kandydował W. Bukowski (w wyborach nie uzyskał wystarczającej liczby głosów), czyli Maciej Karasiński.

Reklama

I identycznie będzie teraz. Z okręgu, z którego mandat uzyskała L. Podhalicz, pierwszym „rezerwowym” jest Zdzisław Solka. – Choć z dniem 1 stycznia tego roku zmieniły się przepisy, 5 lutego, po południu, otrzymaliśmy stanowisko PKW, że w przemyskiej radzie nie będzie wakatu.  Nie może ich być w radach miast na prawach powiatu, w powiatach i sejmikach. Uzupełnienie składu rady musi nastąpić do 13 maja – poinformował Z. Leszczyński.

Kto przejmie schedę po L. Podhalicz? Zgodnie z prawem pełniącym obowiązki zostanie najstarszy wiekiem wiceprzewodniczący, czyli Adam Łoziński (PiS). Wybory nowego przewodniczącego mogą się odbyć, ale nie muszą. Wszystko zależy od decyzji przemyskich radnych.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Prezes - niezalogowany 2018-02-08 18:09:45

    FARSA!!!!!!!!!!!  KORYTO +!!!!!!!!!!PARTYJNE BMW!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Prezes - niezalogowany 2018-02-08 18:15:38

    Parafrazując klasyka - Adriana to  DOJNA ZMIANA!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-02-08 18:22:01

    Ma wystarczający poziom niekompetencji

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości