Reklama

Lustro wróciło na skrzyżowanie

28/08/2019 19:42

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i powiatowej w centrum Krzywczy znów stoi lustro. O jego usunięciu pisaliśmy miesiąc temu.

Przez kilka lat lustro stało obok urzędu gminy, naprzeciw drogi podporządkowanej ze Średniej. Miało pokazywać pojazdy jadące od strony Przemyśla i ułatwiać wjazd na drogę wojewódzką. Widoczność w tym miejscu utrudnia bowiem mur kościelny. Jakiś czas temu zostało ono jednak usunięte przez gminę.

– Ono przekłamywało i baliśmy się, że[paywall] wprowadzi kogoś w błąd i może dojść do wypadku. Wystąpiliśmy do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o umiejscowienie takiego lustra. Dotychczasowe lustro było samowolką. Nie wiem, kto je ustawił, ale nie mieliśmy  z tym nic wspólnego – mówił zastępca wójta gminy Krzywcza Wojciech Sobol.

Reklama

Z kolei Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przedstawił nieco inną wersję. Według Kazimierza Surmacza, zastępcy dyrektora ds. zarządzania siecią, lustro drogowe zostało ustawione w marcu 2012 r. przez urząd gminy i to obecne władze powinny doprowadzić do jego powrotu.

Koniec końców, od kilku dni lustro ponownie stoi obok tutejszego urzędu.

Warto jednak mieć na uwadze stwierdzenie K. Surmacza. – Nasze doświadczenia pokazują, że lustro nie odzwierciedla pełnej sytuacji na drodze, a jego montaż nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Kierowca może wykonać manewr dopiero po upewnieniu się, że lustro pokazuje faktyczną sytuację danego miejsca na drodze – zaznaczył.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lotek - niezalogowany 2019-08-28 20:26:48

    To bez znaczenia jest czy go nie ma, wypadki w tym miejscu będą cały czas dopuki ludzie nie zaczną stosować się do ograniczenia do 40 km/h od strony Przemyśla. Ludzie którzy tam mieszkają wiedzą że należy zwolnić ale Ci przejezdni rajdowcy bez wyobraźni zawsze będą tamtędy jeździć. Dla swojego bezpieczeństwa lepiej jechać obwodnicą obok sklepu. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Janko - niezalogowany 2019-09-02 09:07:09

    Tam powinien stać radar. !!!! Wójt tego nie załatwi. Sam mieszka w innej wiosce. W Krzywczy lampy świecą tylko pół godziny a sobie włącza na cały wieczór.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości