Wystawa malarstwa Jadwigi Pechaty czynna od 3 marca w galerii „Stara kręgielnia” w Centrum Kulturalnym w Przemyślu powinna zainteresować nie tylko miłośników Lwowa.
– Jadwiga Pechaty jest absolwentką Szkoły Polskiej imienia Marii Konopnickiej we Lwowie i tam ukończyła Akademię Sztuk Pięknych – opowiada Helena Jacyno, kurator galerii „Stara kręgielnia”. – Jadwiga jest artystką, która[paywall] zajmowała się ceramiką, jest również długoletnią aktorką Teatru Polskiego we Lwowie, a także śpiewa, jest, więc osobą szczodrze obdarowaną talentami przez Boga. Należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Pięknych „Nasza strzecha” we Lwowie, a aktualnie jest pracownikiem Konsulatu Polskiego. Obrazy, eksponowane w galerii są związane przede wszystkim z architekturą, tą, która otacza artystkę. Większość prac wykonanych jest w technice pastelu, która jest powiązana z rysunkiem. W obrazach Jadwigi dużą rolę odgrywa motyw przestrzeni występujący w pejzażu urbanistycznym. Charakterystyczny dla tej techniki, delikatnie wprowadzony kolor wzmacnia i buduje kameralną atmosferę. Właśnie atmosfera i nastrój są widoczne w tych pracach, czemu trudno się dziwić, bo artystka maluje miasto, w którym się urodziła i żyje, do którego ma emocjonalny stosunek. Dodatkowo suplementem do cyklu urbanistycznego są rysunki piórkiem, których tematem są kompozycje kwietne przedstawione w realistyczny i szczegółowy sposób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze