Reklama

Mają prawo być sobą. Walczono z dyskryminacją

28/05/2018 14:00

W Przemyslu odbyły się obchody Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, organizowane po raz dziewiętnasty przez przemyskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Obchody rozpoczęły się w Rynku spotkaniem władz miejskich, powiatowych oraz przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń z niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami i opiekunami.

Następnie ulicami miasta przeszedł kolorowy Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczestnicy nieśli transparenty, na których widniały hasła: „Mamy prawo być sobą”, „Nie potrzebujemy być pocieszani, tylko zrozumiani”, „Aby wierzyć w siebie, potrzebujemy kogoś, kto uwierzy w nas”. Miały one zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy niepełnosprawnych.

Marsz zakończył się na Zamku Kazimierzowskim, gdzie wychowankowie zaprezentowali program artystyczny. W tym czasie w Sejmie trwał 18. dzień protestu rodzin, opiekunów i osób niepełnosprawnych, którzy chcą wywrzeć presję na rządzie, by ten pochylił się nad ich problemami, o czym przypominali organizatorzy przemyskiego marszu, zaznaczając jednocześnie, że protest ma charakter apolityczny i liczy się jedynie dobro niepełnosprawnych.

Główne hasło tegorocznych uroczystości brzmiało „Wczesna interwencja drogą do rozwoju dziecka” i miało zwrócić uwagę na konieczność wsparcia małego dziecka i jego rodziny, a przez to zminimalizowania trudności rozwojowych hamujących późniejsze uczestnictwo w życiu. 


fot.Jacek Szwic
Ulicami miasta przeszedł kolorowy Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przemyslak - niezalogowany 2018-05-29 09:10:54

    A dlaczego z nimi niema choćby jednego czarnuszka w sukience albo zakonniczki ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-05-30 18:54:48

    A dlatego ,ze wystarczy w sejmie  blokując  nawiedzona Wielgus , która to - pokazano  w tv  całe to zajście -  gdy dowiedziała się ,że polski legalnie wybrany rząd   zaproponował  podwyższenie renty socjalnej i  daninę  w postaci ponad 500  pln  ale w naturze , zaklęła szpetnie - co jak na babsko /  dla mnie to nie kobieta/   kurwa . TO BYŁ JEJ  ZNAK WCIEKŁOŚCI ,ŻE NIE MOŻNA DALEJ JUDZIĆ , ZE UPADAJĄ WYIMAGINOWANE PRZEZ TOTALNYCH I NIĄ SAMĄ  PSEUDO ARGUMENTY . I STĄD TAKIE  , A NE INNE ZACHOWANIE .  TAK TAK , TYLKO IM BLUZGANIE POZOSTAŁO 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości