W Przemyslu odbyły się obchody Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, organizowane po raz dziewiętnasty przez przemyskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Obchody rozpoczęły się w Rynku spotkaniem władz miejskich, powiatowych oraz przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń z niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami i opiekunami.
Następnie ulicami miasta przeszedł kolorowy Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczestnicy nieśli transparenty, na których widniały hasła: „Mamy prawo być sobą”, „Nie potrzebujemy być pocieszani, tylko zrozumiani”, „Aby wierzyć w siebie, potrzebujemy kogoś, kto uwierzy w nas”. Miały one zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy niepełnosprawnych.
Marsz zakończył się na Zamku Kazimierzowskim, gdzie wychowankowie zaprezentowali program artystyczny. W tym czasie w Sejmie trwał 18. dzień protestu rodzin, opiekunów i osób niepełnosprawnych, którzy chcą wywrzeć presję na rządzie, by ten pochylił się nad ich problemami, o czym przypominali organizatorzy przemyskiego marszu, zaznaczając jednocześnie, że protest ma charakter apolityczny i liczy się jedynie dobro niepełnosprawnych.
Główne hasło tegorocznych uroczystości brzmiało „Wczesna interwencja drogą do rozwoju dziecka” i miało zwrócić uwagę na konieczność wsparcia małego dziecka i jego rodziny, a przez to zminimalizowania trudności rozwojowych hamujących późniejsze uczestnictwo w życiu.

fot.Jacek Szwic
Ulicami miasta przeszedł kolorowy Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A dlaczego z nimi niema choćby jednego czarnuszka w sukience albo zakonniczki ?
A dlatego ,ze wystarczy w sejmie blokując nawiedzona Wielgus , która to - pokazano w tv całe to zajście - gdy dowiedziała się ,że polski legalnie wybrany rząd zaproponował podwyższenie renty socjalnej i daninę w postaci ponad 500 pln ale w naturze , zaklęła szpetnie - co jak na babsko / dla mnie to nie kobieta/ kurwa . TO BYŁ JEJ ZNAK WCIEKŁOŚCI ,ŻE NIE MOŻNA DALEJ JUDZIĆ , ZE UPADAJĄ WYIMAGINOWANE PRZEZ TOTALNYCH I NIĄ SAMĄ PSEUDO ARGUMENTY . I STĄD TAKIE , A NE INNE ZACHOWANIE . TAK TAK , TYLKO IM BLUZGANIE POZOSTAŁO
A dlaczego z nimi niema choćby jednego czarnuszka w sukience albo zakonniczki ?
A dlatego ,ze wystarczy w sejmie blokując nawiedzona Wielgus , która to - pokazano w tv całe to zajście - gdy dowiedziała się ,że polski legalnie wybrany rząd zaproponował podwyższenie renty socjalnej i daninę w postaci ponad 500 pln ale w naturze , zaklęła szpetnie - co jak na babsko / dla mnie to nie kobieta/ kurwa . TO BYŁ JEJ ZNAK WCIEKŁOŚCI ,ŻE NIE MOŻNA DALEJ JUDZIĆ , ZE UPADAJĄ WYIMAGINOWANE PRZEZ TOTALNYCH I NIĄ SAMĄ PSEUDO ARGUMENTY . I STĄD TAKIE , A NE INNE ZACHOWANIE . TAK TAK , TYLKO IM BLUZGANIE POZOSTAŁO