Majówka pod dereniem i jabłonią to impreza, której „ojcem chrzestnym” stał się organizowany od kilku lat we wrześniu Festiwal Derenia.
Były więc różnego rodzaju przetwory, ale też tradycyjne polskie potrawy, jak bigos, pierogi, czy chleb ze smalcem. Znaleźć można było także chleby, proziaki, sery oraz sadzonki kwiatów, krzewów i drzew. Pobyt i zwiedzanie umilały zespoły 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
Ważnym wydarzeniem było otwarcie wystawy przygotowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, zatytułowanej Maria Skłodowska-Curie i kwiaty.
Na terenie ogrodu zainstalowano również przenośne planetarium, w którym można było podziwiać pokazy astronomiczne.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Kosienice.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Piękna idea a jeszcze piękniejsza impreza, w dodatku co roku! Ale dlaczego tak marnie jest z zaproszeniami, a jeszcze gorzej z reklamą, to nie rozumiem? Są jak widmo - niby są a ich nie ma...
Piękna idea a jeszcze piękniejsza impreza, w dodatku co roku! Ale dlaczego tak marnie jest z zaproszeniami, a jeszcze gorzej z reklamą, to nie rozumiem? Są jak widmo - niby są a ich nie ma...