Szkoła Podstawowa w Manasterzu w gminie Wiązownica to jedyna placówka na Podkarpaciu i jedna z 10 w Polsce, która może się pochwalić wielofunkcyjnym boiskiem o nawierzchni z najwyższej jakości trawy syntetycznej, wartym 360 tys. zł. Obiekt był główną nagrodą w konkursie „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”.
Boisko działa od końca września ub.r. Jest potwierdzeniem, że szkoła w Manasterzu została laureatem głównej nagrody dziesiątej edycji konkursu realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Otwierała je społeczność szkolna razem z byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej Radosławem Majdanem.
W styczniu bieżącego roku szkoła znowu zwyciężyła. Tym razem w Ogólnopolskim Konkursie ,,Wiem – jestem bezpieczny” . Zorganizowana przez[paywall] Grupę Doradczą Prawno-Medyczną w Gdańsku inicjatywa była jesienną odsłoną akcji „Na Wszelki Wypadek”.
fot.Roman Kijanka
Uczniowie ze szkoły w Manasterzu razem z gronem pedagogicznym.
Teraz czekają na rozstrzygnięcie kolejnej ogólnopolskiej rywalizacji. Tym razem jest to interaktywny konkurs „Niech Cię polubi Twoje Serce”, realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Zdrowe Dzieci, Zdrowa Młodzież, Zdrowi Dorośli”. To tylko część inicjatyw podejmowanych przez szkołę na ogólnopolskiej arenie. Sportowcy, chociaż ćwiczą tylko na szkolnym korytarzu, zdobywają laury na szczeblu wojewódzkim. Mają drużynę unihokeja i zespół gimnastyki artystycznej. – Pracujemy razem. Uczniowie, nauczyciele i rodzice. Cała miejscowość jest zaangażowana. Pomaga radny, sołtys i gmina. Tu się czuje potrzebę istnienia szkoły. Łatwo to nie przyszło, ale dziś wszyscy rozumieją, że o szkołę trzeba wspólnie dbać – mówi dyrektor. – U nas nie ma anonimowych uczniów. Wszyscy znają się po imieniu. Uczniowie zostawiają telefony w domu, więc na przerwach toczy się szkolne życie, a ja nie wyobrażam sobie, że można decydować o tym, co dzieje się w szkole, bez udziału rodziców i uczniów – dodaje.
Szkoła w Manasterzu mieści się w budynku z 1938 r. Ma sześć klas. Chodzi do niej, razem z oddziałem przedszkolnym, 63 dzieci. W prowadzonym przez stowarzyszenie przedszkolu jest dodatkowo 14. Po reformie będzie ośmioklasową szkołą. Niż demograficzny im nie zagraża. Wśród urodzonych są roczniki liczące po 16, 18 dzieci. Obok szkoły rośnie już hala sportowa. Będą w niej także sale lekcyjne, więc niedługo poprawią się warunki w szkole.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze