Reklama

Małe mózgi śmiecących

28/02/2020 07:57

Przy Wybrzeżu Jana Pawła w Przemyślu zostanie zainstalowana kamera, która pozwoli monitorować teren od mostu Orląt Przemyskich aż do rejonu ogródków działkowych „Na Jazie”. Jeśli komuś się wydaje, że chodzi tylko o nowoczesne urządzenie, które zapewni bezpieczeństwo, to jest w błędzie niestety.

Kamerę instaluje się tam po to, by wykrywała osobników nagminnie zaśmiecających nadsański deptak i jego okolicę. Owi troglodyci piją pod chmurką, po czym wyrzucają w trawę butelki i puszki po alkoholu. Tu już nawet trudno mówić o braku kultury, więc nazwałem ich troglodytami, przez co z rozpędu obraziłem jaskiniowców, którzy  przecież nie wyrzucali odpadków przed swoje jaskinie, gdyż utonęliby w brudzie i odorze.

Podobne kamery i fotopułapki leśnicy instalują w lasach, walcząc i tam z plagą śmiecących barbarzyńców, co coraz częściej przynosi pożądane skutki. Bo, oprócz skrzydlatych i czworonożnych mieszkańców lasów, dyski tych urządzeń rejestrują nieskłonnych do refleksji intruzów. Bo jak inaczej nazwać osoby, które przychodzą do nie swojego domu, czyli lasu, i podrzucają prawowitym mieszkańcom nieczystości i wszystko co tylko przeszkadza im w ich najbliższych otoczeniu.

Zarówno ci śmiecący nad Sanem, jak i w lesie, bądź w każdym innym miejscu, dowodzą też swej skrajnej ciemnoty, bezwiednie tworząc swoisty autoportret durnia, całkowicie pozbawionego wyobraźni, który degradując środowisko, niszczy siebie. Czym to w ogóle tłumaczyć? Otóż międzynarodowy zespół neuropsychologów University College London przeprowadził eksperyment i przebadał przy użyciu skanera do rezonansu magnetycznego blisko 700 osób. I co się okazało? Wyszło na jaw, że kora mózgowa u ludzi, którzy wykazują permanentne zachowania aspołeczne, jest cieńsza niż u osobników respektujących w życiu zasady prawa. Stąd – zdaniem ekspertów – osoby z mniejszymi mózgami częściej wchodzą na drogę przestępstwa. My, tu w Przemyślu, patrząc m.in. na nadsańskie śmietnisko, do podobnych wniosków doszliśmy bez przeprowadzania tego rodzaju eksperymentu naukowego, a jedynie na podstawie obserwacji przebywających tam nieokrzesanych indywiduów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2020-02-28 09:14:27

    Miałkie to i nierzetelne uzasadnienie. Menelstwo śmieci na jednym jak i na drugim brzegu, więc skierowanie kamery tylko na wiadome miejsce pod pozorem śmiecenia, ma za zadanie głównie odstraszyć i ewentualnie wyłapać autorów różnych aforyzmów pod adresem pisobolszewizmu. Uważam, że trzeba nazywać rzeczy po imieniu, zwłaszcza w zakresie politycznej niedojdowatości. Nie znajduję też wytłumaczenia - dlaczego wszyscy mamy za to płacić, niech płacą członkowie partii b..........o awiatora.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2020-02-29 21:16:25

    Ale w sumie na dobrą sprawę, co ta kamera pomoże ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    cichy - niezalogowany 2020-03-01 21:54:27

    udowodni i potwierdzi że obecny prezydent zastał miasto już z takimi "zaśmiecaczami" w darowiźnie i że to nie jego wina a wręcz ba! lokalna gazeta specjalnie mu wytyka to i owo i do niczego to nie prowadzi - a jego hejterom w tym samym momencie łezki pociekną i będą piszczeć czy kwiczeć czy jak tam niektórzy mądrzy tu piszą...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama