Pani Małgorzata Kwoka do tej pory nie może dojść do siebie. Po śmierci męża została sama z sześciorgiem dzieci. Najmłodsza córka ma rok, najstarszy syn 14 lat. Na dodatek okazało się, że poważnie chora jest również jedna ze starszych dziewczynek. Poza zasiłkiem rodzinnym i świadczeniem na chorą córkę nie ma praktycznie żadnych dochodów.
Nie znamy dnia, ani godziny – chciałoby się powiedzieć, słuchając opowieści pani Małgorzaty. Razem z mężem wyjechali do Anglii, do pracy. Zarabiali na rozbudowę domu w rodzinnym Skołoszowie. Dwa lata temu, w sierpniu 2013 r., jechali do Polski po dzieci, które spędzały wakacje u babci. Jej mąż Robert poczuł się źle. Bolały go krzyże. Lekarz w szpitalu zrobił mężowi badania i powiedział, że musimy szukać dobrego hematologa.
Okazało się, że choruje na białaczkę. W marcu 2014 r. znalazł się dawca szpiku. Gdy szpital wyznaczył termin, dawca się rozmyślił. Znalazł się drugi dawca. 30 października 2014 r. doszło do przeszczepu. Mąż pani Małgorzaty poczuł się lepiej. Ale w maju br. przyszedł powrót choroby. Miał problem z okiem, na które nie widział. Przyszły kolejne badania. Diagnoza była najtragiczniejsza z możliwych – zajęty chorobą mózg. Pojechali do Brzozowa. Lekarze odmówili chemii. To był wyrok śmierci. Pan Robert zmarł w sierpniu br.
Pani Małgorzata została sama z problemami, które piętrzyły się z dnia na dzień. Była załamana. Nie pracuje, bo jakże ma pracować, skoro w domu jest szóstka dzieci. Najstarszy Mateusz ma 14 lat. Kamila – 13, Damian – 11, Patrycja – 8, Weronika – 7 i najmłodsza, roczna Wiktoria. Damian jest po operacji nerek, Kamila choruje na cukrzycę, najmłodsza Wiktoria ma dysplazję stawu biodrowego.
– Nie wiem jak z tego wszystkiego wybrnę. Poza zasiłkiem rodzinnym i świadczeniem na chorą córkę nie mamy praktycznie żadnych dochodów. Na dodatek opieka nad dziećmi uniemożliwia mi podjęcia dodatkowej pracy, a ich utrzymanie kosztuje. Same wizyty u lekarzy i insulina oraz specjalna dieta dla córki, która choruje na cukrzycę, to koszt kilkuset złotych miesięcznie – wyjaśnia.
Pani Małgorzata ma do spłacenia kredyty zaciągnięte na rozbudowę domu. Ma wszystkie dokumenty, gotowy projekt, pozwolenie na budowę. Nie ma tylko pieniędzy. Dwa pokoiki i maleńka kuchnia to nie są warunki do normalnego funkcjonowania.
W Skołoszowie zauważyli fatalną sytuację tej rodziny. Jako pierwszy zareagował dyrektor szkoły, do której uczęszczają dzieci pani Małgorzaty – Jacek Makowiecki. Potem zawiązał się 6-osobowy komitet społeczny, któremu ton nadaje radny gminny Wojciech Januszko. Pomaga jak może proboszcz miejscowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Mieczysław Federkiewicz, organizując m.in. charytatywny turniej piłkarski, podczas którego zebrano ok. 2 tys. zł. Część pieniędzy pani Małgorzata otrzymała do ręki, część wpłacono jej na konto Caritas Polska, który również włączył się do pomocy. Na twarzy M. Kwoki wreszcie pojawił się uśmiech.
– Wszyscy zgodzili się pomóc. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam skończyć ten dom. Wstępne szacunki wskazują, że potrzeba nam około 30 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że wiosną przyszłego roku ruszymy z pracami – podsumował pan Wojciech.

fot.Mariusz Godos
Największym marzeniem siedmioosobowej rodziny jest ukończenie budowy domu. Na razie mieszkają w dwóch pokoikach z maleńką kuchnią.
– Nigdy nie spodziewałabym się aż takiej pomocy. Co chwilę przychodzą ludzie i przynoszą jakieś artykuły. Stale dostajemy artykuły spożywcze, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Ogromnie w imieniu swoim i dzieci dziękuję. Największym marzeniem jest ukończenie budowy domu – zakończyła pani Małgorzata.
Że wciąż na tym świecie są dobrzy ludzie, świadczy pomoc, jaką otrzymuje pani Małgorzata. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to zacne dzieło, może także pomóc. Poniżej podajemy numer kont bankowych, na które można wpłacać wolne datki. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś materiałami budowlanymi, to prosimy o kontakt z naszą redakcją. Każda pomoc jest na wagę złota.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jest dużo rodzin w gorszej sytuacji, a nikt ich nie dostrzega, często wstydzą się prosić o pomoc, mimo tego że dach przecieka lub brakuje im łazienki lub zwykłej kromki chleba. A tutaj taki ruch... Proponuję żeby władze gminy sprawdziły ile takich biednych rodzin jest na terenie całej gminy, zamiast skupiać się na tej jednej rodzinie...
Dzieci szkoda I to bardzo ale matce I ojcu to sie bardzo dziwie . Nie rozumiem tylko jednego jak mozna bylo do tego dopuscic skora prezerwatywy sa bardzo tanie.
A do pracy gdyby chciała to by poszła. Najlepiej czekać na kasę innych i prace mieć daleko w tyle....
jestescie zalosni Bravo dla tej pani za odwage ,za to ze prosi ...tak jak piszecie wiele jest takich rodzin ale nie poprosza i to ich strata..kto prosi ten otrzyma ..Powodzenia zycze dla tej rodziny Musi sie pani trzymac bo dzieci tylko maja mame....sluchja swiety Mikolaju nikt na sile nikomu nie pomoze..stad tez pozostale rodziny w podobnej sytuacji cierpia biede...
Benio nie czytasz artykulu ze zrozumieniem jedna z corek coruje an cukrzyce i musi byc leczona i musi sie nia opiekowac to jak ma isc do pracy?????
olek chyba nie masz i nie bedziesz mial dzieci bo twoj iloraz IQ = jest 0
Jeżeli wiesz mikołaju ile jest takich rodzin to nie wstydz się a napisz podaj adresy, zgłoś do OPS.Człowieku daj , pomóż nie zazdrość a zobaczysz jak to przyjemnie dawać, lepiej niż brać
Beniu nie zazdrość, obyś Ty nigdy nie był jak ta kobieta.Ja kiedyś byłem w podobnej sytuacji, dziś nie brakuje mi na nic i wiem jak ciężko wyciągać rękę, nie zapomniałem.Dziś jak daję to mam radość w oczach a nie łzy.
Olek chciałem zaproponować ci abyś założył sobie prezerwatywę na głowę i robił za ch-ja,ale ty i bez tego nim jesteś,hajdamacka mordo.
Tak ma zostawia malutka dzieci i do pracy pojsc co za tepi ludzie a kto przypilnuje jej dzieci idz sie lecz
Życze wszystkiego dobrego dla rodziny!I nikkomu nie zycze byc w sytuacji takiej jak ta rodzina Sama wpłaciłam kilkaset złoty wy tez pomagajcie ;)
W tym roku stracilam meza...Mam trojke dzieci..I wierz mi "Kochany Swiety Mikolaju"nie moze byc gorzej....Ja osobiscie tej kobiecie zycze sil...Duzo sil..Niestety my nie mozemy isc do knajpy i zapic smutkow tak jak wiekszosc "swietych"panow robi ,kiedy zona umiera...Pzdr
Oczywiscie ze jest bardzo wiele rodzin ktore potrzebuja pomocy. Nikt nie skupia sie tylko na tej. Wspieramy ta, potem beda nastepne. Wszystkich na raz nie uszcześliwimy. I zauwaz ze Ona rowniez nie prosila o pomoc. Napewno nie chciala takiego rozglosu przez wstyd i poczucie upokorzenia. To sasiedzi, nauczyciele i znajomi zauwazyli jej sytuacje. Natomiast Ty, jesli widzisz ze jakas inna rodzina potrzebuje takiej pomocy, smialo, zacznij pomagac. Napewno wielu z Was chcialoby powiedziec "nikt Jej nie kazal robic tyle dzieci" ale uwierzcie, ze nie wazne ile ich jest, dla swojego dziecka zrobi sie wszystko.
Do Benio dam cI 6 DZIECI I IDZ DO PRACY przypuszczam że nie masz ani jednego dziecka żeby tak pisać i nie rozumieć !! Baranie jeden
A ja napiszę tak nieładnie śmiać się z tej kobiety ile ma dzieci bo ma tyle ile dała jej Bozia. Wkurza mnie tylko że urzędnicy robią z jej osoby reklamę no chyba że sama się na to godzi . Co to za pomoc jak już w artykule wylicza się to co zostało zrobione i przez kogo i co kto dał. Pomagajmy ale się tym nie chwalmy dla podbudowania własnego ego. Tej kobiecie pomoc będzie potrzebna cały czas dzieciaki rosną i ciągle czegoś potrzebują i ciekawa jestem czy Urząd Gminy zdaje sobie z tego sprawę że będzie musiał pomagać tej kobiecie cały czas bo nic z nieba nie leci a zycie jest drogie. To nie jest jedyna taka rodzina ludzie żyją w gorszych warunkach dajmy przykład Weroniki 13 latki która mieszkała w lepiance tylko że ona potrzebowała domu i nic więcej. Ta kobieta nie będzie w stanie nigdy pójść do pracy bo nawet jeśli dzieci pójdą do szkoły to trzeba im ugotować , przypilnować w lekcjach i nie tylko bo musi spełnić wszystkie mamine obowiązki. I kto w takiej sytuacji zgodzi się na to by tej kobiecie pomagać dożywotnio? Takie są realia dziś rozbudujemy jej dom ale to nie pomoże jej stanąć na nogi bo to nie jedyna rzecz jakiej potrzebuje. Ktos musi pomóc tej kobiecie w podjęciu pracy bo bez tego ani rusz.
A gdzie babcie tych dzieci lub jakaś inna rodzina Pani Małgorzaty?!
Bozia jej dała? a co to niepokalane poczęcie?
Mikołaju Ty nawet nie wiesz co piszesz iloraz inteligencji wenosi 0 bark słow do Ciebie ....
Ta kobieta nigdy nie prosiła o pomoc i napewno by nie prosiła gdyby zył jej mąż ludzie nie zazdroscie nie macie czego to jest czego wspołczuc bo zostala sama a dzieci nigdy nie za duzo .
Skoro nie chcecie pomoc po co piszecie pierdoły !!!!!!!!!!!tumany
Nie pieprz bzdur ...nie masz pojęcia ile jest roboty przy 6 dzieci ... Ja z mezem pracuję i mamy tylko jedno dziecko i czesto biorę chorobowe bo nie ma kto z dzieckiem zostać...zejdź na ziemię czlowieku i obyś nigdy nie był w takiej sytuacji.... Jeszcze chwila i święta, zasiądziesz przy stole z rodziną jakby nigdy nic...a jadu masz wiecej niż żmija...
czytając niezbędne komentarze na tą kobietę to naprawdę jest to śmieszne!.. Jak możecie pisać o kimś kogo nie znacie? ...mając sześcioro dzieci i pójść do pracy? z kim ta kobieta miałaby swoje dzieci zostawić,! ale żeby iść do pracy to najpierw żeby w ogóle była ta praca a nie pisząc takie bzdety .... Ludzie trochę rozumu !!
Olus zamknij pysk bo jestes idiota i tyle
Ty sie lepiej stul bo bedziesz miala problemy
Ciekawa jestem czy znalazla by się choć jedna osoba, która źle ocenia i krytykuje tą kobietę i czy zamieniła by się z nią? Napewno NIE, bo najlepiej kogoś podsumować... Za chwilę święta i wszyscy usiada przy stole z rodzina jakby nigdy nic...jadu macie więcej niż żmije. A Beniowi współczuję glupoty.
Jestem najstarszym synem i jórz nie moge tego czytac jacy ludzie sa bezdószni
ma Pani rację, nikt nie widzi tego że potrzebuje pomocy .... Pewnie takim ludziom się należy gdzie jest alkohol a tym co potrzebują pomocy to już mu się nie należy nic ... Kto jest wstanie ten pomaga tej kobiecie i dzieciom :]
Jak ci dam szczala to cie polamie i cie w warszawie najlepszy chirurg nie posklada
Slyszalam ze w szkole 2 synow robia tam co chca bija sie mlodzszy ma adhd a starszy pora juz wydoroslec
to raczej nie jest pisanie takich rzeczy na forum prawda?
sasiadka ty kurwo niemyta szkoda ci pizdo jebana
ludzie wypisuja glupoty bo im szkoda ze komus ktos pomoze, pewnie zazdrosni ludzie z okolic, jak ktos nie chce niech nie pomaga. Ciekawe czy ktorys tu madry chcialby sie zamienic sytuacja
/ jak cie znajde na dzielnicto bedziesz gryzl gruz
Przepraszam bardzo rodzina Trelka tez zmarl maz i ojciec 4 dzieci i ta pani zostala sama pomocy nie prosila
Znam ta rodzine zmieniali auta jak rekawiczki syn chwalil sie raz w sklepie i ile on piniedzy niema i gdzie sa one teraz
31.128.8.212 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...
No właśnie, zapytaj o to samo twoich rodziców. Dlaczego nie kupili gumki? Teraz musimy czytać twoje głupie komentarze.
Jeżeli lekarze odmówili chemii, to nie był wyrok śmierci, tylko czas na leczenie. Kiedy ludzie zrozumieją, że chemia nie leczy, tylko zabija! :-(
było za póżno właśnie przez lekarzy,którzy nie dopatrzyli się złego
Ja mam czworke dzieci mam 34 lata i tez mam dostep do prezerwatyw tabletek anty... I innych mozliwosci! Tylko nikt nie potrafi zrozumiec patrzac jak ide z cala czworka ze sa bardzo chciane! Planowane i kochane!! Prze ze mnie i mojego meza!! Swiata poza nimi nie widze!! Ja jak bylam w ciazy z trzecia corka to uslyszalam tez od wlasnej rodziny ze sa prezerwatywy itp. Ale czy ktos mi dal chociaz 1 zl na utrzymanie moich dzieci czy poswiecil 5 min na ich wychowanie?? Wiec jakim prawem oceniacie!! Moja 4 dzieci ma wiecej milosci niz niejeden jedynak i co??
Jak mozna krytykowac kobiete ktgora wydala na swiat tyle Polakow? przyszlosc naszego narodu? puknijcie sie w lep ludzie i nie kopcie lezacego! nie dlugo nasza nacja zniknie z ziemi dzieki paniusiom ktorych nie stac na dziecko ale na tipsiki i ciuszki i owszem. dziecko wiele nie potrzebuje nie zje ci wiele a jak bedzie jedna z druga karmic piersia to i jeszcze taniej wyjdzie dziecko potrzebujmilosci i wsparcia , dzieci to nasza przyszlosc nie wasze smieszne awanse i bawienie sie w wazna osobe na kazdego z was tysiace osob sie znajdzie.m ruszcie myslenie
OJ Benio, typowy facet jestes. Szostka dzieci i jak kobieta ma isc do pracy. Widac kto w Twoim domu dizecmi sie zajmuje. Nie pisz glupot tylko idz do pracy!!!!
Święty mikołaju to raczej ty jesteś w PIERWSZEJ kolejności potrzebująca ze tak piszesz ,nie opowiadaj głupot.Ludzie jeżdżą za granicę mają pracę a i tak CHODZĄ DO GMINY PO ZAPOMOGĘ.To jest ludzka zazdrość jak braknie męskiego ramienia to sami wiecie.Nie mieszajcie w to dzieci bo oni nie są niczemu winne, dziecko to największy skarb rodziców.
Życie Podkarpackie a czy nie moglibyście uruchomić akcji pomocy przez wysyłanie smsa, tak by było łatwiej i myślę że więcej osób by pomogło.
ciekawe która to sąsiadka tak poinformowana,o tym co nietrzeba . zawsze widzicie czyjeś niedoskonałości a to że trzeba komuś pomuc to niewidzicie.
ta pani mniała trujke dzieci a po śmierci męża dorobiła sobie jeszcze jedno bo za mało miała . Tam dzieci mają ręte po ojcu a ta pani niema nic ,ta pani dba o swoje dzieci ,nie chodzą brudne
Jest mi bardzo przykro czytając te komentarze, żal mi Pani Małgorzaty i jej kochanych dzieci, przecież nie znacie całej prawdy a wypowiadacie się z taką nienawiścią- ja znam, Pani Małgorzato życzę dużo sił całej Rodzinie, będzie dobrze przetrwacie robi Pani to dla swoich dzieci WARTO naprawdę, głowa do góry. Zaprzestańcie kim jesteście kto dał wam takie prawo, pozdrawiam wszystkich tych złych i dobrych
Mało Pani 950 złoty co Pan sołtys z Panem posłem Ci dzisiaj przynieśli ? Wywaliłąś ich z domu . u miesz robić maślane oczka i ludziom w głowie mieszać . Ty czekasz aż ci ludzie przyniosą !!!!!
znajoma Pani Trelkiej Mąż nie był lumpem i pracował teraz dzieci mająpo nim ręte . Po potokach nie leżał i nie pił tak jak inni ! . A dzieci Pani Trelkiej Chodzą czyste bo mają łązienkę i beirzącą wodę . I nie żebrają o nic
Mój mąż ciężko zapierdala i myśli o przyszłości i o dzieciach a wy do tej pory co robili ? lelum po lelum i do gminy i po domach itp
Pan Januszko widzi w Skołoszowie tylko jedne rodzinę. I dzieci , Więcej jest Takich rodzin Jak Pani KWOCZKA rodzin . ale nie będe komentować na ten temat morze się Sam domyśli Jak poszłam do GMINY to budżet się dla mnie zamkną .A dla Kwoczki Gośki zawsze jest otwarty ... Panie z Gminy dali mikołaja , Pan Wujt dał mikołaja a takich dzieci jest WIĘCEJ CZEKA JACYCH NA MIKOŁAJA nie tylko Pani Gosia
nie nie mogą pomuc .Masz ochotę wysyłąj se sama :)
Stasia Masz rację tylko po gminach MASZ RACJĘBRAWO !!!!!!!!!!!!BRAWO!!!!!!!!!!
Moje dzieci nie miały komputera dostałam stypendium tak jak ona G. Kupiłam dzieciom za stypendium komputer a pani G. Też brała i bierze nadal a ja nie . Ciekawe co pani G. Zrobiła ze stypendium . Ludzie przejżyjcie na oczy! Zapomnieliście bo ja nie?!
Brawo Ludwik :) jestem z ciebie Ludwiczku dumny :)brawo
Mam pytanie na czym , ty do tej pory spałaś jak masz łuszko na pusatakach :(( .Cos się do robiła nie łóżka ,nie pościeli ani ZEGŁOWKA ?!! co robiłaś ?!!
Haha . To źle pani słyszała :) słabe teksty pani ma :) żałosne hh\h\hahaha
Czyste ? chyba ich pan nie widział :) Pozatym czuje z 20m jak idą po zapachu :)
Nie długo święta w portwelu złotówka trzabyło opłacić śmieci, wode, światło, składke zdrowotną żby mieć na starość ręte . I z czego to życ? Kupić choinke, wędliny, prezenty dzieciom pod choinke , och przepraszam mam 5 dzieci ale moje dzieci to są psy żucze im kość pod stół bo na to mnie tylko stać . I nikomu nic nie mówie bo się wstydze tylko 1 rodzina się liczy dobrze że nie długo wiosna to wygonie dzieci na błonie . A ty Gosiu też zapłaciłaś ubezpieczenie na życie ?!
Ciebie patykiem robili i wyszło co wyszło pusta cegło
Dobrze napisałeś ja chyba też swojm moim dzieciom rzuce kość pod stuł niech jedzą przynajmniej nie bedą głodne
TreleMorele śmierdzić nie śmierdzą Pani Trelkiej dzieci bo ich Tato i jego rodzina zapewniły godne dzieciom warunki do życiamają wszystko do rzycia co im potrzeba ..a Pani Trelka o nich dba ! A co rodzina Kwoka co zapewniłą Swojm Wnukom ?!?!GDZIE SĄ IH BABKI A DO Pracy byś mogłą oujść
Noi nie tylko ona zostałą sama przede wszytskim co chwile w telwizi afera jakby nwm
94.40.19.217 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...ciekawe jak będzie się tłumaczył przed Policją za szkalowanie i pomawianie
94.40.19.217 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...ciekawe jak będzie się tłumaczył przed Policją za szkalowanie i pomawianie oraz pisanie nieprawdy a do tego mieszasz Posła a na to jest paragraf
Oj , "Święty Mikołaju ," z ciebie " święty " , jak z diabła kościelny . Niespodziewanie stanąłeś po CIEMNEJ STRONIE MOCY , czas ci to przypomnieć.
94.40.19.217 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...ciekawe jak będzie się tłumaczył przed Policją za szkalowanie i pomawianie
Szkoda że twoi rodzice nie używali prezerwatyw,nie było by takiego durnia
Cymbale bez mózgu,a z kim zostaną dzieci ??????? zastanów się co piszesz
Misiek ty cymbale....w pierwszej kolejności naucz się pisać analfabeto,.Jaki poseł radnego nazywasz posłem ???? prędzej OSŁEM. A sołtys..... to każdy wie jaki jest,zwykła GNIDA i cwaniak który myślał że jest nietykalny ale się przejechał :) :) po pijaku :)
A może to sam Pan sołtys pisze takie bzdury ??? bo kto by wiedział o takiej sytuacji ??? i tak chyba jest, po pisowni można się domyślić :)
Pani Gosiu proszę nie czytać tych debilowatych komentarzy bo ci co to piszą po prostu są zawistni i niedorozwinięci.Proszę się skupić na wychowywaniu dzieci a tych co Pani zazdroszczą niech Pani ma daleko w dupie.Zawsze się znajdą ludzie którzy są zwykłymi gnidami,widzą że się Pani pomaga i sami by chcieli coś dostać,dlatego zaczynają pisać takie bzdury.Życzę tym wszystkim Wesołych Świąt z gronie rodziny
Ludzie.......jeśli już musicie pisać takie bzdury jak niektórzy,to przynajmniej starajcie się pisać bez błędów..Widać kto miał problemy ze szkołą i na jakim poziomie jest jego kultura.Ale tak już jest że jak można dodać komentarz do jakiegoś artykułu to zawsze znajdzie się wielu idiotów którzy chcą zaistnieć przynajmniej w necie.To jest żałosne ale prawdziwe,ile jest w ludziach zazdrości,zawiści i nienawiści.ZAZDROŚĆ,ZAZDROŚĆ i ZAZDROŚĆ....Tylko czego tu zazdrościć...zamieńcie się z Panią Małgorzatą i zobaczycie jak to jest fajnie,obyście nigdy nie byli w takiej sytuacji.......oby
Następny przykład poprawnej pisowni.. :) ktoś kto tak pisze zapewne tak się wysławia i na takim poziomie żyje......analfabeta
Oj ...Marian Marian....widać że analfabetyzm nie jest Ci obcy :) życzę powodzenia w życiu,ale z takim podejściem do ludzi to Ty kariery nie zrobisz... :) chyba że w parku na ławce
ŻUĆ sobie tą kość analfabeto i sam zjedz
Gdyby Pani znała dokładnie sytuację Pani Małgorzaty to by Pani takich głupich pytań nie zadawała,to tylko świadczy o Pani kulturze i wykształceniu........którego chyba brak,widząc po pisowni
Oj.....tumany tumany...... WUJT przez U :) :)
że się pani pomaga?????tumany tumany i jeszcze raz tumany
ich syn nie słucha nauczycieli i ma problemmy ^-^
Ludzie nie wiecie co piszecie ogarnijcie sie zazdroscice?
ludzie w skołoszowie niema chodników ani kanalizacji idąc do kosciola malo co pod auto wpasc mozna gdzie sa radni wojt itd....mozna pomagac ale pomyslec równiez o innych
moi drodzy w skołoszowie jest bardzo duzo dzieci to czemu wladze nie pomysla o innych do tej pory co nie przydało by sie przedszkole niemozna zrobic zbiórki na ten cel tylko trzeba wozic do oddalonego miasta kilka km.moze kogos tak niestac tracic na paliwo a chcieli by zeby ich dzieci sie rozwijaly, w sasiednich wioskach sa przedszkola na miejscu a pani gosi najmłodsza corka by tez skorzystala
Jak pomagamy to pomagakmy nnym nie tylkoo tej rodzinie radio teraz a potem co ??
Ludzie co wy mówicie rozumiem gdyby to była patologia i alkochol ale to normalna rodzina widać że Matka robi to wszystko dla dzieci ciekawe co by było gdyby ktoś z was miał taką sytuacje! :/
Pani Małgorzato nie ma Pani wstydu . ani honoru . Pani mówi , że Pani Córka ma dysplazmę ,, Biodra '' .Mojej znajomej Córka Miała taką samą chorobę to nosiła aparat od niemowlęcia a Pani się gubi w kłamstwach raz Pani mówi ,że jechał Pani z mężem .Po dzieci do Skołoszowa do Babki . Mówiła ,że męża bolały ,, Krzyże '' a teraz Pani mówi ,że Go Bolało ,,Gardło '' ..,. Niech Pani przestanie żeczliwie kłamać . To co się Pani dorobiła Gdy mąż był zdrowy? Najlepiej kłamać . Najpierw telewizja ,gazeta radio . A morze , bys się pani czepiła ,,Roboty '' . Niż kłapać ma Pani z kim dzieci zostawiać . Ma Pani za siatką Babke i Dziada . I teściową w tej samej wiosce . Nic Pani sie w sojm życiu nic nie dorobiła przedtem tylko pomagała gmina a teraz Ludzie a Co potem ?! ? ...
Ty sie , Ogranij kłamczucho nie wiesz co mówisz , w wypowiedziach :[:[
Panią kwokę i jej dzieci zapach już czuje z 30m jak idą.Teraz dalej bedzie turniej a dla kogo dla P.kwoki na bierzącą wodę .Ciekawe co będzie dalej może pani napisze do wyższych władz Mam pytanie co pani osiągła przez 12 lat jak mąż był zdrowy
pani syn obraża ludzi w komentazach to takie wychowani? podaje sie za dominike i obraza pania trelke i jej dzieci czy smierdza czy nie ale nikogo nie krzywdza w swoich komentarzach tak wychowuje pani dzieci siedzac w domu ? nikt kto ma 6 dzieci nie ma czasu siedziec tyle przed komputerem co pani . jak jest na to czas a na prace niema?!? dyspalzje stawu biodrowego leczy sie aparatem ortopedycznym a nie operacja ale jak sie dziecka nie przypilnuje to trudno sie dziwic. marleno zgadzam sie z toba to juz powyzej ludzkiej godnosci zeby plesc takie bzdury. pani syn w dodatku grozi sasiadom kto bedzie gryzl gruz a pani sie odszczekuje bo tak ma byc i nie wolno własnego zdania powiedziec. nie bieze pani pieniedzy jako matka samotnie wychowujaca? szok to co pani opowiada i co pani syn wypisuje. a pani trelka to powinna mu tyłek zlac za takie teksty.
Skończyło ci się mnie obrażanie i moich dzieci . Idę z tym na policję nie będziesz robiła maślane oczka Bo zostałaś sama z dziećmi .Ja też zostałam sama z dziecmi ale moje dzieci nikogo nie obrażają ani ja a ludzie mi wszystko powiedzieli co twój mądry syn wygaduje na mnie i na moje dzieci.Jak chcesz żeby ludzie się dowiedzieli coś ty robiła jak twój mąż żył jak przyjeżdżałaś z dziećmi małymi jak mu nie zatkasz buzi
dziecko sama masz problem na testach !!!
Dzisiaj jest kolejny turniej w skołoszowie dla pani Kwoki bo zorganizował to Pan Januszko a co będzie za cztery lata jak pan Januszko nie zostanie już wybrany za radnego .Co zrobi pani kwoka w tedy a może już nie trzeba będzie pomocy bo się tak ustawi bo ona wie co robi ona teraz chce by jej wyremontowali dom . A gdzie była pani Kwoka i jej mąż jak dzieci były małe w tedy nie myślała żeby dzieciom zrobić pokoje . Znam rodzinę Pani Trelki ta Pani też została sama z malutkimi dziećmi , ale tego nikt nie widział ani Pan Wójt , ani Radni , jak teraz widzą Panią Kwoczke . Panią Trelka nikt się zaintersawał jak była w potrzebie z małymi dziećmi .Ale pani Trelka ma teraz rente po zmarłym mężu razem z dziećmi . A gdzie Pani kwoki renta po zmarłym mężu . Najlepiej płakać i kłamać w wywiadach
Miałaś dzisiaj czas iść na turniej zobaczyć ile pieniążków zbiorą dla ciebie , miałaś z kim dzisiaj zostawić najmniejsze dziecko a pracy sobie nie umiesz poszukać , to może pan Januszuko by ci pomógł poszukać prace jest w końcu radnym. Ty lubisz z ludzi robić głupich bo ty powiedziałaś ze ci sie do pracy nie opłaca iść .Ty lubisz letkie życie żeby cię ludzie i gmina utrzymywali Czepiła byś sie pracy w końcu Wstyd żeby tyle wiosek sie zaangażowało dla ciebie .
Ja juz wiem kto obraza P Małgorzate i kto ja broni obraza Trelka broni syn policja juz o tym wie
Ja wiem kto mnie obraża w komentarzach i moje dzieci Obraża mnie Kwoka i moje dzieci ja też byłam naPolicji ale nie dziwie się Ona ma to we krwi Bo zaciągła niepełnoletnie dziecko do sądu , Niedalekiej sąsiadki dziecko .Lepiej sie odwal odemnie i od moich dzieci Bo mi ludzie wszystko mówią co twój mądry synek pisze i mówi na moje dzieci ostrzegam cię że to jest ostatni raz Nie pisz w komentarzach takich bzdur że sobie dorobiła 4 dziecko. A ty sobie dorobiłaś 6 dziecko Mnie gmina nie utrzymuje i moich dzieci Tak ja ciebie I nie mam zamiaru ciebie się bać
PANI MARIO NIECH PANI PRZECZYTA TO CO PANI NAPISAŁA NA TĄ RODZINĘ !!!Nie długo święta w portwelu złotówka trzabyło opłacić śmieci, wode, światło, składke zdrowotną żby mieć na starość ręte . I z czego to życ? Kupić choinke, wędliny, prezenty dzieciom pod choinke , och przepraszam mam 5 dzieci ale moje dzieci to są psy żucze im kość pod stół bo na to mnie tylko stać . I nikomu nic nie mówie bo się wstydze tylko 1 rodzina się liczy dobrze że nie długo wiosna to wygonie dzieci na błonie . A ty Gosiu też zapłaciłaś ubezpieczenie na życie ?!Mało Pani 950 złoty co Pan sołtys z Panem posłem Ci dzisiaj przynieśli ? Wywaliłąś ich z domu . u miesz robić maślane oczka i ludziom w głowie mieszać . Ty czekasz aż ci ludzie przyniosą !!!!!Pani Trelkiej Mąż nie był lumpem i pracował teraz dzieci mająpo nim ręte . Po potokach nie leżał i nie pił tak jak inni ! . A dzieci Pani Trelkiej Chodzą czyste bo mają łązienkę i beirzącą wodę . I nie żebrają o nic Mój mąż ciężko zapierdala i myśli o przyszłości i o dzieciach a wy do tej pory co robili ? lelum po lelum i do gminy i po domach itp Stasia Masz rację tylko po gminach MASZ RACJĘBRAWO !!!!!!!!!!!!BRAWO!!!!!!!!!!Pan Januszko widzi w Skołoszowie tylko jedne rodzinę. I dzieci , Więcej jest Takich rodzin Jak Pani KWOCZKA rodzin . ale nie będe komentować na ten temat morze się Sam domyśli Jak poszłam do GMINY to budżet się dla mnie zamkną .A dla Kwoczki Gośki zawsze jest otwarty ... Panie z Gminy dali mikołaja , Pan Wujt dał mikołaja a takich dzieci jest WIĘCEJ CZEKA JACYCH NA MIKOŁAJA nie tylko Pani Gosia Moje dzieci nie miały komputera dostałam stypendium tak jak ona G. Kupiłam dzieciom za stypendium komputer a pani G. Też brała i bierze nadal a ja nie . Ciekawe co pani G. Zrobiła ze stypendium . Ludzie przejżyjcie na oczy! Zapomnieliście bo ja nie?! Brawo Ludwik :) jestem z ciebie Ludwiczku dumny :)brawoMam pytanie na czym , ty do tej pory spałaś jak masz łuszko na pusatakach :(( .Cos się do robiła nie łóżka ,nie pościeli ani ZEGŁOWKA ?!! co robiłaś ?! Nie długo święta w portwelu złotówka trzabyło opłacić śmieci, wode, światło, składke zdrowotną żby mieć na starość ręte . I z czego to życ? Kupić choinke, wędliny, prezenty dzieciom pod choinke , och przepraszam mam 5 dzieci ale moje dzieci to są psy żucze im kość pod stół bo na to mnie tylko stać . I nikomu nic nie mówie bo się wstydze tylko 1 rodzina się liczy dobrze że nie długo wiosna to wygonie dzieci na błonie . A ty Gosiu też zapłaciłaś ubezpieczenie na życie ?! Dobrze napisałeś ja chyba też swojm moim dzieciom rzuce kość pod stuł niech jedzą przynajmniej nie bedą głodne Pani Małgorzato nie ma Pani wstydu . ani honoru . Pani mówi , że Pani Córka ma dysplazmę ,, Biodra '' .Mojej znajomej Córka Miała taką samą chorobę to nosiła aparat od niemowlęcia a Pani się gubi w kłamstwach raz Pani mówi ,że jechał Pani z mężem .Po dzieci do Skołoszowa do Babki . Mówiła ,że męża bolały ,, Krzyże '' a teraz Pani mówi ,że Go Bolało ,,Gardło '' ..,. Niech Pani przestanie żeczliwie kłamać . To co się Pani dorobiła Gdy mąż był zdrowy? Najlepiej kłamać . Najpierw telewizja ,gazeta radio . A morze , bys się pani czepiła ,,Roboty '' . Niż kłapać ma Pani z kim dzieci zostawiać . Ma Pani za siatką Babke i Dziada . I teściową w tej samej wiosce . Nic Pani sie w sojm życiu nic nie dorobiła przedtem tylko pomagała gmina a teraz Ludzie a Co potem ?! Panią kwokę i jej dzieci zapach już czuje z 30m jak idą.Teraz dalej bedzie turniej a dla kogo dla P.kwoki na bierzącą wodę .Ciekawe co będzie dalej może pani napisze do wyższych władz Mam pytanie co pani osiągła przez 12 lat jak mąż był zdrowy Skończyło ci się mnie obrażanie i moich dzieci . Idę z tym na policję nie będziesz robiła maślane oczka Bo zostałaś sama z dziećmi .Ja też zostałam sama z dziecmi ale moje dzieci nikogo nie obrażają ani ja a ludzie mi wszystko powiedzieli co twój mądry syn wygaduje na mnie i na moje dzieci.Jak chcesz żeby ludzie się dowiedzieli coś ty robiła jak twój mąż żył jak przyjeżdżałaś z dziećmi małymi jak mu nie zatkasz buzi Miałaś dzisiaj czas iść na turniej zobaczyć ile pieniążków zbiorą dla ciebie , miałaś z kim dzisiaj zostawić najmniejsze dziecko a pracy sobie nie umiesz poszukać , to może pan Januszuko by ci pomógł poszukać prace jest w końcu radnym. Ty lubisz z ludzi robić głupich bo ty powiedziałaś ze ci sie do pracy nie opłaca iść .Ty lubisz letkie życie żeby cię ludzie i gmina utrzymywali Czepiła byś sie pracy w końcu Wstyd żeby tyle wiosek sie zaangażowało dla ciebie .Ja wiem kto mnie obraża w komentarzach i moje dzieci Obraża mnie Kwoka i moje dzieci ja też byłam naPolicji ale nie dziwie się Ona ma to we krwi Bo zaciągła niepełnoletnie dziecko do sądu , Niedalekiej sąsiadki dziecko .Lepiej sie odwal odemnie i od moich dzieci Bo mi ludzie wszystko mówią co twój mądry synek pisze i mówi na moje dzieci ostrzegam cię że to jest ostatni raz Nie pisz w komentarzach takich bzdur że sobie dorobiła 4 dziecko. A ty sobie dorobiłaś 6 dziecko Mnie gmina nie utrzymuje i moich dzieci Tak ja ciebie I nie mam zamiaru ciebie się bać MYŚLAŁA PANI ŻE CO PANI PISZE NIKT TEGO NIE WIDZI PANI SAMA SOBIE ZADAWAŁA PYTANIA I SAME NA NIE ODPOWIADAŁA I JESZCZE Z BŁĘDAMI AORTOGRAFICZNYMI I INNYMI
Pani kwoczko Odwal się odemnie mówie ci ostatni raz Mi sie wcale głupio nie zrobiło tylko z takim marginesem niechce pisać jak ty pijana do Ciebie z dziećmi nie przyjeżdżałaś i tańce nie urządzałam jak ty u mnie
To pisze jeszcze Ja raz . Mnie Się głupio nie zrobiło ale tobie sie zrobi napewno głupio jak Ci ludzieprzestaną pomagać.I Pan Januszko bo cały czas nie bedzie radnym zajmij się najlepiej swojm Synkiemdaj mu lepiej coś do zjedzenia bo je krede w szkole.A na to wsakzuje ,że jest głodny .Zobacz swojego Synka filmiki. (On napewno ma coś z głową). a w pierwszej wypowiedzi chodziło oCiebię ze ty przyjeżdżałaś do Mnie aa resztę sie Sama domyślisz .
Pani Trelko to nie pisze Pani Kwoka tylko dobra dusza
Co to jeden procent podatku może lepiej 2% A gdzie jest ręta po twoim mężu. To byś miała podatek W każdym jednym wywiadzie kłamiesz ludzie nie wieszcie jej . Powiedz lepiej prawde kłamczuchoA januszkowi trzeba chyba jeszcze jedne pare okularówBo chyba nic nie widzi . Powiedz prawde że będziesz miała 500+ na 6 dzieci . Ludzie nie wierzcie jej
Jest dużo rodzin w gorszej sytuacji, a nikt ich nie dostrzega, często wstydzą się prosić o pomoc, mimo tego że dach przecieka lub brakuje im łazienki lub zwykłej kromki chleba. A tutaj taki ruch... Proponuję żeby władze gminy sprawdziły ile takich biednych rodzin jest na terenie całej gminy, zamiast skupiać się na tej jednej rodzinie...
Dzieci szkoda I to bardzo ale matce I ojcu to sie bardzo dziwie . Nie rozumiem tylko jednego jak mozna bylo do tego dopuscic skora prezerwatywy sa bardzo tanie.
A do pracy gdyby chciała to by poszła. Najlepiej czekać na kasę innych i prace mieć daleko w tyle....