Po raz 15. odbył się na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu finał Konkursu Profilaktycznego „Bezpieczna Szkoła”, organizowany niezmiennie przez przemyską straż miejską.
Konkurs miał zapoznać uczniów z różnego rodzaju zagrożeniami, z którymi mogą się zetknąć w trakcie zabawy bądź nauki. Podczas imprezy, kierowanej do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta, omawiano także zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz niebezpieczeństw wynikających ze spożywania alkoholu, palenia papierosów czy używania narkotyków[paywall].
Do finału nie było łatwo się zakwalifikować. Najlepsi musieli przejść przez trzy etapy zmagań: klasowy (mający na celu wyłonienie 3-osobowej drużyny reprezentującej klasę
w dalszej rywalizacji), szkolny (wyłonienie najlepszej drużyny w szkole) oraz półfinał (wyłonienie 5 z 10 reprezentacji przemyskich szkół, które wezmą udział w finale). Łącznie w konkursie uczestniczyło ok. 650 uczniów klas czwartych przemyskich szkół podstawowych.
Z finałowej rywalizacji zwycięsko wyszła ekipa Szkoły Podstawowej nr 14 (23 pkt) w składzie: Malwina Amarowicz, Julia Osada, Anna Elińska (opiekun: pedagog Zofia Kulig i nauczyciel Barbara Gawron). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 (21 pkt) w składzie: Karolina Hrynkiewicz, Oskar Gaworecki, Mikołaj Jasiński (opiekun: pedagog Elżbieta Matusz), zaś trzecie – Szkoła Podstawowa nr 11 (18 pkt) w składzie: Zuzanna Domańska, Kacper Bąk, Karol Kawa (opiekun: pedagog Renata Bienia i wychowawca Małgorzata Jagustyn). Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4. Szkoła Podstawowa nr 5 (17 pkt; Joanna Górniak, Gabriela Szymeczko, Filip Kuciel; opiekun: pedagog Monika Lizoń-Polańska), 5. Szkoła Podstawowa nr 6 (16 pkt; Karol Dawnis, Hubert Biały, Oskar Walerowicz, opiekun: pedagog Beata Biały).
Warto dodać, że w czasie oczekiwania na wyniki na scenie zamku wystąpiły solistki: Paulina Kosicka i Ewa Pawłowska z SP 6. Nagrody dla uczestników ufundowali: firma Deichmann, pizzeria „La Bamba”, sklep „Komputronik”, Wydział Spraw Społecznych UM w Przemyślu, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przemyślu, Domowa Piekarnia i Spiżarnia Olgi Hryńkiw oraz Straż Miejska w Przemyślu. Organizację imprezy wsparło Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze