Reklama

Mały jubileusz „Bezpiecznej Szkoły” [ZDJĘCIA]

Po raz 15. odbył się na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu finał Konkursu Profilaktycznego „Bezpieczna Szkoła”, organizowany niezmiennie przez przemyską straż miejską.

Konkurs miał zapoznać uczniów z różnego rodzaju zagrożeniami, z którymi mogą się zetknąć w trakcie zabawy bądź nauki. Podczas imprezy, kierowanej do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta, omawiano także zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz niebezpieczeństw wynikających ze spożywania alkoholu, palenia papierosów czy używania narkotyków[paywall].

Do finału nie było łatwo się zakwalifikować. Najlepsi musieli przejść przez trzy etapy zmagań: klasowy (mający na celu wyłonienie 3-osobowej drużyny reprezentującej klasę
w dalszej rywalizacji), szkolny (wyłonienie najlepszej drużyny w szkole) oraz półfinał (wyłonienie 5 z 10 reprezentacji przemyskich szkół, które wezmą udział w finale). Łącznie w konkursie uczestniczyło ok. 650 uczniów klas czwartych przemyskich szkół podstawowych.

Reklama

Z finałowej rywalizacji zwycięsko wyszła ekipa Szkoły Podstawowej nr 14 (23 pkt) w składzie: Malwina Amarowicz, Julia Osada, Anna Elińska (opiekun: pedagog Zofia Kulig i nauczyciel Barbara Gawron). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 (21 pkt) w składzie: Karolina Hrynkiewicz, Oskar Gaworecki, Mikołaj Jasiński (opiekun: pedagog Elżbieta Matusz), zaś trzecie – Szkoła Podstawowa nr 11 (18 pkt) w składzie: Zuzanna Domańska, Kacper Bąk, Karol Kawa (opiekun: pedagog Renata Bienia i wychowawca Małgorzata Jagustyn). Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4. Szkoła Podstawowa nr 5 (17 pkt; Joanna Górniak, Gabriela Szymeczko, Filip Kuciel; opiekun: pedagog Monika Lizoń-Polańska), 5. Szkoła Podstawowa nr 6 (16 pkt; Karol Dawnis, Hubert Biały, Oskar Walerowicz, opiekun: pedagog Beata Biały).

Warto dodać, że w czasie oczekiwania na wyniki na scenie zamku wystąpiły solistki: Paulina Kosicka i Ewa Pawłowska z SP 6. Nagrody dla uczestników ufundowali: firma Deichmann, pizzeria „La Bamba”, sklep „Komputronik”, Wydział Spraw Społecznych UM w Przemyślu, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przemyślu, Domowa Piekarnia i Spiżarnia Olgi Hryńkiw oraz Straż Miejska w Przemyślu. Organizację imprezy wsparło Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama