Reklama

Mamuśki z Kaszyc mistrzyniami Polski [ZDJĘCIA]

W czerwcu br. w Kaszycach odbył się finał Ekstraligi „Mamusiek” o Mistrzostwo Polski. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji nie tylko sportowych.

Ekstraliga „Mamusiek” to nowatorski projekt na ogólnopolską skalę, promujący promocję piłki nożnej przez mamy-amatorki. W wielkim finale wystąpiły cztery zespoły: Biało-Czerwone Kaszyce, Orlik Przemyśl, Piastunki Tuczempy oraz Kraina Marzeń Buszkowice. Przedsięwzięciu wsparcia udzielił nawet prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Puchary ufundował prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, atrakcje dla dzieci i dorosłych zapewnił Urząd Gminy Orły na czele z wójtem Bogusławem Słabickim, zaś nagrody dla wszystkich mamusiek ufundowała firma „Inglot”. Oprócz emocji czysto piłkarskich były i inne konkursy i zabawy, w których fundatorami nagród dla dzieci (m.in. za udział w konkursie plastycznym i literackim) byli: Teresa i Tomasz Dańczukowie – Delikatesy Centrum oraz pomysłodawcy i główni organizatorzy Ekstraligi Mamusiek o mistrzostwo Polski, czyli Renata i Henryk Łaskarzewscy.


fot.zbiory własne
Wspólne zdjęcie wszystkich pań, które uczestniczyły w finale Ekstraligi \"Mamusiek\".

Reklama

Gospodynie najlepsze

Impreza została przygotowana na medal przez organizatorów pod względem logistycznym, ale również sportowym, puchar i tytuł mistrzyń Polski przypadł bowiem dla mamusiek z ekipy Biało-Czerwone Kaszyce, a wywalczyły go: Renata Majcher, Małgorzata Baran, Renata Grabowska, Monika Wojtowicz, Aneta Bojarska, Barbara Grabowska, Monika Bojarska, Anna Bawoł, Marzena Mokrzyńska, Urszula Bańcarz, Katarzyna Kurpiel. Trenerem był Jacek Baran.

– Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i pełną wrażeń sobotę. Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszycach, klubowi Biało-Czerwon 2001 Kaszyce, radzie rodziców i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Kaszycach, chórowi, kapeli, zespołowi Respekt, kołu gospodyń wiejskich, wszystkim pracownikom gminy, którzy pomogli w przygotowaniach do ekstraligi. Słowa uznania dla państwa Moniki i Ryszarda Sarzyńskim za sprawowanie opieki medycznej, która okazała się niezbędna. Jednej z mamusiek z Tuczemp życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Do zobaczenia za rok w Buszkowicach – podsumowała tą wspaniałą imprezę Renata Łaskarzewska, na co dzień dyrektor kaszyckiej podstawówki.

Sponsorzy:
Bicomarche, Mrówka Przemyśl, Greinplast Przemyśl, Castorama Przemyśl, Galeria Sanowa, Urszula Milczanowska – Szkółka Krzewów i Drzewek Ozdobnych w Orłach, Fundacja PZU, A-Z Parkiet – Wojciech Pawłowski, Moto-Koncept Przemyśl, radni Barbara Lepszy i Jacek Duda oraz sołtys Kaszyc Grzegorz Pomykała.                                                                    

MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama