W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespole Szkół w Lubaczowie odbyła się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International.
Inicjatorem tegorocznej edycji w Lubaczowie była Młodzieżowa Rada Miasta, a organizatorami: LO im. Tadeusza Kościuszki, Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” i Urząd Miejski w Lubaczowie. W czasie maratonu powstało ponad 200 ręcznie napisanych listów, które dotyczyły łamania praw człowieka wobec siedmiu osób z różnych stron świata. Podczas tego przedsięwzięcia nie mogło zabraknąć burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM Lubaczów Marty Zabrońskiej oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie Zbigniewa Hypiaka.
Przypomnijmy, że była to 16. edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Pierwsza została zorganizowana w Polsce w 2001 r. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach inicjatywa rozpowszechniała się na inne kraje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze