Reklama

Maraton Pisania Listów w Lubaczowie

W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespole Szkół w Lubaczowie odbyła się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Inicjatorem tegorocznej edycji w Lubaczowie była Młodzieżowa Rada Miasta, a organizatorami: LO im. Tadeusza Kościuszki, Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” i Urząd Miejski w Lubaczowie. W czasie maratonu powstało ponad 200 ręcznie napisanych listów, które dotyczyły łamania praw człowieka wobec siedmiu osób z różnych stron świata. Podczas tego przedsięwzięcia nie mogło zabraknąć burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM Lubaczów Marty Zabrońskiej oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie Zbigniewa Hypiaka.
Przypomnijmy, że była to 16. edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Pierwsza została zorganizowana w Polsce w 2001 r. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach inicjatywa rozpowszechniała się na inne kraje.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama