Reklama

Maraton rowerowy i disco polo

12/07/2015 18:27

Zlot rowerowy im. gen. Marka Papały, rozgrywany w ramach maratonów górskich MTB Cylokarpaty oraz koncerty zespołów Lesioki i Turnioki zakończone dyskoteką zdominowały sobotnie atrakcje przygotowane z okazji Dni Pruchnika. W niedzielę były zabawy dla dzieci i siatkowy mecz między urzędnikami i radnymi, można też było posłuchać Pawłosiowian.

Sportowy charakter pruchnickiego święta podkreślają wyścigi rowerowe poświęcone zamordowanemu szefowi polskiej policji, który z Pruchnika pochodził. W tym roku w maratonach, z których najdłuższy liczył prawie 70 kilometrów, wystartowało ponad 500 zawodników z różnych stron Polski. 


fot.Roman Kijanka
Rozgrywane w Pruchniku maratony rowerowe są ważnym elementem górskich wyścigów.

Byli też rowerzyści zza granicy. Trudne, wiodące często bezdrożami i ze sporymi podjazdami trasy pokonywali już od sobotniego poranka. W niedzielę zawody doświadczonych zawodników zastąpiły wyścigi dzieci. Tegoroczne Dni Pruchnika to także występy miejscowych zespołów oraz zabawy dla najmłodszych. Dyskoteka pod gwiazdami po koncertach Lesioków i Turnioków zakończyła sobotnią odsłonę święta. Dni zakończył niedzielny występ zespołu Pawłosiowianie.

Reklama


fot.Roman Kijanka
W sobotę na scenie wystąpił m.in. zespół Lesioki.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości