Reklama

Marszałek lubelskiego odpowiedział na propozycję przejęcia powiatu lubaczowskiego

15/04/2015 11:33

– Jestem w posiadaniu pisma od marszałka województwa lubelskiego, który jest zainteresowany przyjęciem naszego powiatu – oświadczył starosta lubaczowski Józef Michalik.

W lutym starosta lubaczowski Józef Michalik ujawnił, że rozmawiał z marszałkiem województwa lubelskiego Sławomirem Sosnowskim na temat ewentualnego przyłączenia powiatu lubaczowskiego do Lubelszczyzny. 

– Jestem w posiadaniu pisma od marszałka województwa lubelskiego, który jest zainteresowany przyjęciem naszego powiatu – oświadczył zupełnie niedawno J. Michalik. – Pan marszałek faktycznie napisał, że nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale w liście zawarł również szereg warunków, które muszą zajść. Przede wszystkim muszą być spełnione wszystkie formalne wymogi. Ta procedura nie należy do nas – mówi rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Beata Górka.

Reklama

W piśmie skierowanym do marszałka starosta pytał, jakie pieniądze przypadałyby na powiat lubaczowski, gdyby takie przyłączenie nastąpiło. Odpowiedzi jednak nie uzyskał. – Nie jest naszą rzeczą wskazywać korzyści w sytuacji, gdy ktoś chce się do nas przyłączyć – tłumaczy rzecznik marszałka województwa lubelskiego.

Krytycznie do pomysłu transferu powiatu odniosła się jednak Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki, która podkreśliła, że przepisy nie dają możliwości zmiany przynależności całego, istniejącego już powiatu. – Nie jesteśmy instancją, która mogłaby rozstrzygać, czy to jest możliwe, czy nie. To jest poza kompetencją samorządu województwa – zaznacza B. Górka.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    abcd - niezalogowany 2015-04-15 13:28:58

    Coś smutnyj Pan XX

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ziomal - niezalogowany 2015-04-15 16:35:37

    starostę na sygnale do  "świrlandi" w Jarosławiu i po drodze bez przerw elektrowstrząsy , co ten gościu pali ???, pije ???, wącha???, wciąga ??? ..............

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    d a - niezalogowany 2015-04-15 20:42:08

    konsultant XX  smutny?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama