– Jestem w posiadaniu pisma od marszałka województwa lubelskiego, który jest zainteresowany przyjęciem naszego powiatu – oświadczył starosta lubaczowski Józef Michalik.
W lutym starosta lubaczowski Józef Michalik ujawnił, że rozmawiał z marszałkiem województwa lubelskiego Sławomirem Sosnowskim na temat ewentualnego przyłączenia powiatu lubaczowskiego do Lubelszczyzny.
– Jestem w posiadaniu pisma od marszałka województwa lubelskiego, który jest zainteresowany przyjęciem naszego powiatu – oświadczył zupełnie niedawno J. Michalik. – Pan marszałek faktycznie napisał, że nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale w liście zawarł również szereg warunków, które muszą zajść. Przede wszystkim muszą być spełnione wszystkie formalne wymogi. Ta procedura nie należy do nas – mówi rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Beata Górka.
W piśmie skierowanym do marszałka starosta pytał, jakie pieniądze przypadałyby na powiat lubaczowski, gdyby takie przyłączenie nastąpiło. Odpowiedzi jednak nie uzyskał. – Nie jest naszą rzeczą wskazywać korzyści w sytuacji, gdy ktoś chce się do nas przyłączyć – tłumaczy rzecznik marszałka województwa lubelskiego.
Krytycznie do pomysłu transferu powiatu odniosła się jednak Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki, która podkreśliła, że przepisy nie dają możliwości zmiany przynależności całego, istniejącego już powiatu. – Nie jesteśmy instancją, która mogłaby rozstrzygać, czy to jest możliwe, czy nie. To jest poza kompetencją samorządu województwa – zaznacza B. Górka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.starostę na sygnale do "świrlandi" w Jarosławiu i po drodze bez przerw elektrowstrząsy , co ten gościu pali ???, pije ???, wącha???, wciąga ??? ..............
Coś smutnyj Pan XX
starostę na sygnale do "świrlandi" w Jarosławiu i po drodze bez przerw elektrowstrząsy , co ten gościu pali ???, pije ???, wącha???, wciąga ??? ..............
konsultant XX smutny?