W poniedziałek, 3 bm. w obecności marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego uroczyście odsłonięto pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Kilka dni wcześniej zakończyły się prace restauracyjne monumentu stojącego u zbiegu ulic Wodnej i Mostowej w Przemyślu.
Mimo wcześniejszych dyskusji na temat umiejscowienia pomnika marszałka, nie dokonano zmian w jego lokalizacji. Pozostał tam, gdzie stoi. Nieco zmieniono jednak jego wygląd.
Popiersie Józefa Piłsudskiego zyskało nowy, wyższy[paywall] postument, a plac, na którym usytuowany jest pomnik został rozbudowany, przybierając ostatecznie kształt Krzyża Virtuti Militari. Krzyż, podobnie jak nowy piedestał, wykonany jest z granitu i opatrzony elementami z brązu. Całość prac oszacowano na ponad 80 tysięcy złotych.
Na dniach – jak zapewniają urzędnicy z przemyskiego magistratu - rozpoczną się prace remontowo-konserwatorskie przy pomniku Orląt Przemyskich. W najbliższym czasie przy wykonanych zostanie szereg czynności mających na celu remont i konserwację zarówno elementów kamiennych, jak i metalowych: liter z brązu, figury orła, młodzieńca oraz zniczy. Prace z całą pewnością zakończą się jeszcze przed październikowo-listopadowymi uroczystościami z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Konserwacja monumentu Orląt Przemyskich finansowana jest z pieniędzy Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej oraz budżetu gminy miejskiej Przemyśl.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.pomnik Szwejka /idioty/ usytuowany w centralnym miejscu przy UM ,natomiast pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na ""ZADUPIU" by nikt prócz miejscowych go nie zobaczył. Chwała za decyzję idiotom z Rady Miejskiej oraz Prezydentowi miasta Przemyśl
No ale Szwejk to był mądry idiota, co o lokalnych kacykach nie można, raczej, powiedzieć, to tylko idioci.DEZERTER - PRAWO DO BYCIA IDIOTĄ - TEKSTOWO.PL
a w którym domku mieszkał Piłsudski? Skoro pomnik to może w miejscu zamieszkania?
Pytanie do redakcji, czy wiecie coś na temat ponownego odsłonięcia tego pomnika? pytam bo na tablicy jest data 11 listopad 2018 a Choma ściągną całą elytę z magistratu 3 bm. W sumie na tablicy jest ''samorząd i mieszkańcy'', no tak samorząd sobie odsłonił a mieszkańcy ....w dupie ich mam (tak jak przez 16 ostatnich lat). ŻENADA !!!!
Piłsudski powinien stać na Rynku! Może w końcu doczekamy się,że na Rynku staną pomniki Piłsudskiego, Paderewskiego, Dmowskiego,Rozwadowskiego... czy choćby Ks. Skorupko. Panowie...100lecie odzyskania Niepodległości. Może Przemyśl ukaże w końcu swoje polskie oblicze i powróci do swej chwały?
A może stworzyć nowe miejsca pracy .. zamiast głaskać co raz to nowe pomniki ..!!
pomnik Szwejka /idioty/ usytuowany w centralnym miejscu przy UM ,natomiast pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na ""ZADUPIU" by nikt prócz miejscowych go nie zobaczył. Chwała za decyzję idiotom z Rady Miejskiej oraz Prezydentowi miasta Przemyśl
No ale Szwejk to był mądry idiota, co o lokalnych kacykach nie można, raczej, powiedzieć, to tylko idioci.DEZERTER - PRAWO DO BYCIA IDIOTĄ - TEKSTOWO.PL
a w którym domku mieszkał Piłsudski? Skoro pomnik to może w miejscu zamieszkania?