Zarzut zabójstwa usłyszała 35-letnia Andrea Cristina P. We wtorek, 20 bm., na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu tutejszy Sąd Rejonowy rozpatrywał wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. Podejrzanej grozi kara od lat 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat albo dożywotnie więzienie.
W sobotni, wieczór, 17 bm., wieczór strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w domu w Śliwnicy w gminie Krasiczyn, w powiecie przemyskim. Jako pierwszy na pomoc ruszył strażak mieszkający po sąsiedzku. – Natychmiast wszedł do budynku i wyniósł z niego 2-letniego, nieprzytomnego chłopca[paywall] – mówił tuż po zdarzeniu młodszy brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. – Do momentu przybycia pogotowia prowadził jego resuscytację. Przybyli na miejsce strażacy wynieśli z domu nieprzytomną matkę dziecka” – informował.
Ogień wybuchł w pokoju na pierwszym piętrze i został szybko ugaszony. – Płomienie nie były duże, ale wewnątrz panowało bardzo silne zadymienie – opowiada jeden ze świadków zdarzenia. – Początkowo wszyscy sądzili, że domownicy podtruli się właśnie dymem – dodaje wstrząśnięty.
35-letnia Andrea Cristina P. i jej 2-letni synek Wiktor trafili do Wojewódzkiego Szpitala im. śŚw. Ojca Pio w Przemyślu. Pomimo wysiłków lekarzy życia dziecka nie udało się uratować. Na jego ciele odkryto 8 ran kłutych. Te miała również kobieta, ale szybko odzyskała przytomność i pozostała na oddziale.
– W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok chłopczyka – słyszymy od prokurator Marty Pętkowskiej, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. – W jej trakcie ustalono, że wykrwawił się na skutek zadanych mu ran pochodzących od noża – dopowiada.
Andrea Cristina P., obywatelka Brazylii, usłyszała zarzut zabójstwa, za które grozi kara od lat 8 pozbawienia wolności, 25 lat albo dożywocie. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że pod nieobecność męża, zamknęła drzwi od klatki schodowej, prowadzącej do zajmowanych pomieszczeń na piętrze. – Następnie zadała ciosy swojemu 2-letniemu synowi, po czym wznieciła pożar – opisuje prokurator M. Pętkowska. – Sama usiłowała popełnić samobójstwo, raniąc się nożem w klatkę piersiową – relacjonuje.
Na miejscu tragedii zabezpieczono kilka noży. Wśród nich ten będący narzędziem zbrodni. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że funkcjonariusze nigdy nie interweniowali w rodzinie, w której rozegrał się dramat. Wiadomo natomiast, że od kilku miesięcy pomiędzy małżonkami mogło dochodzić do nieporozumień na tle wychowania dziecka. Teściowa kobiety zwróciła się nawet do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasiczynie i Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach. Miała zastrzeżenia do zachowania synowej. Brazylijka od około 5 lat przebywa w naszym kraju, gdzie została skierowana do pracy przez międzynarodową firmę z branży obuwniczej. Tutaj też poznała swojego obecnego męża – Polaka.
We wtorek, 20 bm., w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu odbyło się wyjazdowe posiedzenie tutejszego Sądu Rejonowego w sprawie zastosowania aresztu tymczasowego wobec podejrzanej. Na późniejszym etapie śledztwa Brazylijka zapewne zostanie przebadana przez biegłych psychiatrów, którzy wydadzą opinię o jej stanie zdrowia psychicznego. Ponadto stwierdzą, czy w chwili zdarzenia miała świadomość pokierowania swoim zachowaniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Minęło 3 dni od tragedii a szanowna redakcja dopiero dzisiaj pisze o tym na swojej stronie....żenada.
ale jak bys chcial cos wiecej przeczytac musisz zaplacic :(
Nie wiem po co miałbym płacić już wszystko przeczytałem w Nowinach co kilka godzin jest aktualizacja tej tragedii.I nie chodzi o to by tutaj reklamować rzeszowską gazetę ale na ich stronie artykuł był juz w Niedzielę rano.
Co tam posadzą ją dostanie ciepły posiłek itd za dobrze mają w więzieniu/ach na roboty wysłać pod nadzorem i to takie żeby do końca życia pokutowała... Są ludzie którzy chcieliby mieć dzieci... A takie "coś taka patologia takie zero takie nic" eh szkoda słów
tak się kończy jak mąż Piotr P. ma kochankę i chce wykończyć swoja żonę brazylijkę i zabrać jej prawa rodzicielskie aby wić sobie z pozoru nowe życie z jakąś dupeczka z KAZARU. KARMA WRACA .
To ,że mąż ma kochankę to nie jest powód by zabijać dziecko które nie było niczemu winne. Jak tak można ,jaką szmat* trzeba być by to zrobić?!....ten chłopiec miał prawo żyć ,poznawać świat,dorastac!Przez dwa lata dawała mu nadzieję na szczęśliwe dzieciństwo a teraz odebrała mu życie!!!.Gardzic takimi ludźmi,dożywocie jej dac!
Miała prawo zwariować. Zdrowa umysłowo kobieta zwariowała, bo niektórzy zrobili wszystko ŻEBY TAK SIĘ STAŁO. Pozostawiona sama sobie bez zadnego wzparcia w obcym kraju bez rodziny, nie miał kto jej poprzeć w trudnym czasie i URATOWAĆ, Serce w koncu wariatki mowilo jej ze lepiej zginac z dzieckiem niz zostawic je pod opieka jakiejs szmaty kochanki, nieodpowiedzialnego ojca czy reszty rodziny która chciała wcześniej pozbyć się jej a dziecka matki. Najlepiej kobietę gnębic, zastraszac, rujnowac, zostawić sama sobie w obcym DOMU, zrobić wariatke zeby nie wyjechała z jakiegos końca świata i nie zabrała dziecka i zostawić je samo z bandą zdrajców, każdy zwariowalby
To dlaczego przyjechala do Polski ? Nie tlumacz tego ze byla tu sama. Bo Polacy wyjezdzajac do innych krajow za praca tez sa sami i co robia takie rzeczy ? No zadaj sobie to pytanie ? Tylko ze Normalni ludzie potrafia funkcjonowac potrafia znalesc sobie przyjaciol kolegow. Przeciez ona nie byla odizolowana chyba pracowala. A byla sama, bo z nikim widocznie nie potrafila sie zaprzyjaznic bo byla jak pokazala jebnieta. Do "ONA" TY bezczelna istoto. Nawet jezeli masz racje ze maz mial kogos. Jest cos takiego jak rozwod dlaczego sie z nim nie rozwiodla ? Dlaczego jemu nie zrobila krzywdy ?
odpowiadam Aa kimkolwiek jesteś: muszę cie zmartwić chciała się rozwieść została przez niego nawet pobita w ostatnich tygodniach chciała to zgłosić na policje tylko "kochany maż" ją przebłagał aby tego nie robiła. Zgadzam się z tobą nazywasz mnie bezczelną istota a ty kim jesteś kochanka Piotra ?, że powiną jemu zrobić krzywdę a nie niewinnemu Wiktorkowi.
Ludzie a skąd wy to wszystko wiecie? O tym że była bita, chciała się rozwieść, była kochanka itd. Jeżeli to prawda a nie tylko plotki to trzeba było wcześniej zareagować jak wiedzieliście. Skoro macie takie informacje to albo jesteście sąsiadami albo bliskimi znajomymi? Ale po co, lepiej plotkować i obśmiewać za plecami, bo po co się komuś pchać w życie - to takie nieeleganckie prawda? Znieczulica. Lepiej udawać że się nic nie widzi i śmiać po kątach zamiast człowiekowi pomóc.
Zenada totalna! Szlak by ja trafil za to Co zrobila. Zabila niewinne dziecko! Skoro miala problemy to czemu siebie nie zabila. jak zyc nie chciala tylko chlopca. nie ma zadnego wytlumaczenia. Szkoda takich ludzi utrzymywac w wiezieniu. Niech wroci kara smierci dla mordercow!
Parlament PZPR czerwone bolszewiki myślą w swoich kuluarach o pierdolach.Maja dylemat o tym żeby czas nie zmieniać co pół roku.A to jest dobre słońce wstaje a ludzie mają spać zamiast wcześniej iść do pracy.To jest chore.Policja też po jaka cholerę jest żeby jeździć sprawdzać co się dzieje w swojej dzielnicy.Ale lepiej pojeździć poiescie i robić dobre wrażenie tylko.A potem piszą o tym i tamtym.Niecj pozwalają nadal brać narkotyki pić alkohol sex uprawiać itd.itp.Duzo by pisać jeszcze ale by zabrakło miejsca i czasu szkoda na takich polantow.Polska to jest kraj elokwentnych baranów.Nonszalanckie bydło.W parlamencie tylko się umiał kłócić nic poza.Tylko się przezywaja wyzywają wywalają ze stanowisk.Do roboty się zabrać a nie pieprzenie.Polska to lepiej....wykształconych najwięcej a co do czego to najwięcej głupków....Brak słów brak słów....To kary godne...
TAK OWSZEM KATA SMIERCI A NIE SADY DAJA ROZNE JAKIES COS ZE NIE CJCIA£ A ZABI£ I POTEM IDZIE NA 5 LST SIEDZI I PUSZCZA ZA DOBRE SPRAWOWANIE LUB ZE NIE BY£ KARANY A CZ£OWIEK NIE ZYJE TO SZOK TOTALNY...POWINNO WROCIC KARA SMIERCI I DOZYWOCIE.GOWNO MNIE OBCHODZI NIKT NIKOGO NIE MA PRAWA BIC A CO JUZ ZABIJAC!!!! ZMIENIAJA NON STOP SEDZIOW I PRAWO ICH W DUPE OBIC!!!!
CZY BY£A BITA CZY NIE TO SIE IDZIE NA POLICJE NA SWEGOEZA LUB KONKUBENTA KIM ON JEST LUB SIE UCIEKA WRAZ Z DZIECKIEM I JUZ BY BY£O OK.A NIE ZEBY ZABIJAC DZIECIALA CO ONO WINNE ZE ONA MIA£A PROBLEMY SA ROZNI LUDZIE KTORZY SA DO POMOCY CZEMU NIE POSZ£A A SASIEDZI TO SERIO TYLKO CHODZA POGADAC A POTEM OBMAWIAJA WIELCE POMOC NIOSA W DUPE WSADZIC PRAWDZIWYCH PRZYJACIO£ POZNAJE W BIEDZIE PSY ZAJACZKA ZJAD£Y TAK PISA£ KRASICKI LUDZIE BOG PATRZY CO ROBICIE OBY NIE BY£O ZA POZNO MYSLCIE A POTEM ROBCIE!!!!
Ludzie po co komentujecie ? Tragedia okropna zostało Nam tutaj na ziemi modlić się za to dzieciątko i za strażaków którzy jako pierwsi przyjechali do zdarzenia i podjęli stosowne działania, pierwsza pomoc akcja gaszenia. Oby strażacy CI z PSP Przemyśl i wszyscy OSP dbali o Nasz cały powiat przemyski.
Minęło 3 dni od tragedii a szanowna redakcja dopiero dzisiaj pisze o tym na swojej stronie....żenada.
ale jak bys chcial cos wiecej przeczytac musisz zaplacic :(
Nie wiem po co miałbym płacić już wszystko przeczytałem w Nowinach co kilka godzin jest aktualizacja tej tragedii.I nie chodzi o to by tutaj reklamować rzeszowską gazetę ale na ich stronie artykuł był juz w Niedzielę rano.