26 kwietna w Zaleskiej Woli wydarzyła się rodzinna tragedia. 69-letni mężczyzna w pijackim widzie podpalił swój rodzinny dom. Z budynku pozostało niewiele, mężczyzna trafił do aresztu, jego żona została bez dachu nad głową. Teraz ich córka, znana w okolicy z aktywności społecznej, założyła zbiórkę, by swoje matce ten dach nad głową zapewnić.
Feralne wydarzenia miały miejsce 26 kwietnia. – Policjanci z Komisariatu Policji w Radymnie zostali wezwani do jednej z miejscowości w gminie Radymno. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna oblał benzyną dom, w którym mieszkał z rodziną i go podpalił. Przybyli na miejsce policjanci zapewnili bezpieczeństwo domownikom – raportuje o zdarzeniu Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.
Wywołany przez zmagającego się od lat z problemami alkoholowymi mężczyznę pożar gasiło 8 jednostek straży pożarnej z: Duńkowic, Radymna, Laszek, Korczowej i Jarosławia. Choć sukcesem strażaków było uratowanie sąsiedniego budynku, to ten, w którym mieszkało starsze małżeństwo, nadawał się tylko do rozbiórki. 69-latek na 3 miesiące trafił do aresztu. Jego małżonka w jedną noc straciła dorobek życia i dach nad głową.
– Dom nie nadawał się do remontu. Można go było tylko rozebrać. Spłonęło wszystko, niczego nie udało się uratować – mówi Barbra Sługocka, córka poszkodowanej kobiety.
W tej trudnej chwili nie pozostawiła matki samej, otoczyła ją opieką. Pani Barbara jest znanym w okolicy społecznikiem, pełni funkcję sołtysa w Zaleskiej Woli. Gdy w okolicach jej miejscowości zaczęto planować budowę chlewni przemysłowej, która mogła zatruć życie mieszkańcom jej sołectwa, pierwsza stanęła do walki z gigantem produkcji mięsnej. W ostatnich tygodniach wsławiała się z kolei jako jedna z organizatorek szycia maseczek w powiecie jarosławskim. W obliczu tak niecodziennego obrotu jej prywatnych spraw, w swoim stylu szybko przeszła do konkretnego działania. Postanowiła odbudować domek, w którym mogłaby zamieszkać jej mama. Jako że wykracza to poza jej możliwości finansowe, założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl.
– Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wybudowanie malutkiego budynku, żeby mama miała gdzie mieszkać – zapewnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ktoś zapomniał dodać że to był dorobek życia tego człowieka który rzekomo podpalił dom to on pracował całe życie zresztą w tym dniu również był w kilku miejscach celem omówienia spraw by tej rodzinie zapewnić byt o czym mogą zaświadczyć świadkowie...
Po cholerę jej tam mieszkac jak ziemia pewnie jego powinni jej mieszkanie dać
Biedak znęcał sie nad ta rodzina chyba sobie byt zapewnial i sam sie spalił debil
Najlepiej zebrać na mieszkańe zeby kobieta byla na swoim z dala od męża bo kto wie czy po odsiadce jej nowego domku tez nie spali
Jeśli dojdzie do budowy domu to nie będzie on wybudowany na miejscu spalonego a na działce córki
Tak i to jak najdalej od tego miejsca będzie miał chłop wkońcu spokój jak wróci ...i synka niech też zabierze
I właśnie zapewnił ???????? czy człowiek przy zdrowych zmysłach podpala dom na który sam rzekomo ciężko pracował ? Był omówić ważne sprawy chyba pod sklepem ???????????? co Ty człowieku bredzisz ? Też masz nierówno pod sufitem ? Twoim zdaniem kobieta leżała w domu i pachniała a on bidulek tak zapieprzal na dom że pewnego dnia postanowił że go sobie podpali . Trzymam kciuki za Panią Basię i Pani mamę, wszystko skończy się Dobrze ???????? Są jeszcze ludzie którzy mają otwarte serca i pomogą . Głupimi komentarzami proszę nawet się nie martwić i głowa do góry ????????????????
Widziały gały co na całe życie brały jak się za młodu chciały
Ktoś zapomniał dodać że to był dorobek życia tego człowieka który rzekomo podpalił dom to on pracował całe życie zresztą w tym dniu również był w kilku miejscach celem omówienia spraw by tej rodzinie zapewnić byt o czym mogą zaświadczyć świadkowie...
Po cholerę jej tam mieszkac jak ziemia pewnie jego powinni jej mieszkanie dać
Biedak znęcał sie nad ta rodzina chyba sobie byt zapewnial i sam sie spalił debil