Jubilaci obchodzący 60. i 50. rocznicę ślubu otrzymali z rąk burmistrza Jarosławia Waldemara Palucha medale przyznawane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczeniem zostało uhonorowanych łącznie 11 par.
10 małżeństw gościło w środę, 10 stycznia, w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Jedna para odebrała odznaczenie w domu. – To jedna z nielicznych w ostatnich latach uroczystości, kiedy wyróżnienia otrzymały pary za okrągły jubileusz 60-lecia małżeństwa. Wyjątkiem był rok 2016. Wówczas po raz pierwszy w historii naszego urzędu para otrzymała medal za 65 lat wspólnego życia, a obchodziła dokładnie jubileusz 69-lecia małżeństwa – przypomina Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Medale za 50 lat pożycia małżeńskiego odebrali: Zofia i Feliks Bajanowie, Teresa i Eugeniusz Cząstkiewiczowie, Stanisława i Ludwik Dejnakowie, Genowefa i Władysław Dejnekowie, Zofia i Stanisław Dzięgielowie, Zofia i Eugeniusz Gajdowie, Wanda i Kazimierz Kielarowie, Anna i Rudolf Rejentowie, Zofia i Stanisław Świerkowie. Dłuższym stażem małżeńskim mogą się poszczycić Zofia i Władysław Bistroniowie (nie mogli osobiście odebrać medali) oraz Zofia i Władysław Filipowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze