W połowie marca br. odbyło się zebranie Związku Kombatantów RP i BWP Koło w Horyńcu-Zdroju oraz Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej Okręg Roztoczański, którym przewodniczy prezes ppłk Wiesław Wojtowicz.
Gośćmi byli członkowie stowarzyszenia z okręgu lubaczowskiego z Tadeuszem Antonikiem na czele oraz Franciszek Ważny, inicjator budowy pomnika w Rudce[paywall]. Podczas zebrania ustalono program działań na br., czyli organizację i zabezpieczenie uroczystości w: Radrużu, Horyńcu, Nowinach Horynieckich, Rudce, Werchracie i Nowym Bruśnie. Ważnym punktem obrad było wręczenie pamiątkowych medali, przyznanych przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego: Markowi Białkowi, Helenie Wasyliszyn, Stanisławowi Serkisowi, Zbigniewowi Serkisowi i Grzegorzowi Ciećce.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny...<<Nie rozumiem, jak można być spadkobiercą kombatanta?!To bez sensu, masło maślane.
Przepraszam bardzo, ale weteranów czego?? Z obrazka widać że panowie (i pani) urodzili się raczej po wojnie..a najwcześniej w czasie. Może z Afganistanu? Rezerwistów? Tu też nie pasuje. Rezerwiści są do 55 lat.
>>Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny...<<Nie rozumiem, jak można być spadkobiercą kombatanta?!To bez sensu, masło maślane.
Przepraszam bardzo, ale weteranów czego?? Z obrazka widać że panowie (i pani) urodzili się raczej po wojnie..a najwcześniej w czasie. Może z Afganistanu? Rezerwistów? Tu też nie pasuje. Rezerwiści są do 55 lat.