Reklama

Medale naszych zawodników w Kępnie

W wielkopolskim Kępnie rozegrane zostały I Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w kategorii młodzików młodszych i juniorów młodszych. Historyczny i spektakularny sukces odniosło w nich województwo podkarpackie, zdobywając złoty i brązowy medal.

Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczyła reprezentacja młodzików młodszych. To spora sensacja, bo w tej kategorii jest wiele mocnych ekip na mapie polskiego badmintona. – W pojedynku finałowym nasi pokonali województwo podlaskie 3:2, tocząc niesamowity bój o mistrzowski tytuł. Ambicja i wielka wola walki oraz niesamowita chęć zwycięstwa mogłaby być wzorem do naśladowania dla wielu starszych grup szkoleniowych – krótko podsumował prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Dariusz Stańko.

W drużynie złotych medalistów bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Bukowińska z UMKS-u Dubiecko. Obok niej wystąpili: Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec),

Reklama

Klaudia Kostrzycka (Stal Nowa Dęba), Gabriela Fluder, Joanna Szerszeń (obie UKS Orbitek Straszęcin), Szymon Maciąg (UKS Start Widełka), Michał Kosztyło, Wiktor Grzyb, Konrad Krystek (wszyscy UKS Orbitek Straszęcin) oraz Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba).
Znakomicie spisali się także juniorzy młodsi Podkarpacia, którzy w pojedynku półfinałowym ulegli po ciężkim boju ekipie z województwa śląskiego 2:3. W pojedynku o brązowy medal spotkali się z reprezentacją województwa podlaskiego i wygrali po zażartym, dramatycznym meczu 3:2. Ważną postacią juniorskiej reprezentacji byli także nasi przedstawiciele. Klaudia Bukowińska z UMKS-u Dubiecko i Norbert Świerk z UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl. Skład uzupełniali także: Agnieszka Szymaszek, Magdalena Golenia (obie UKS Orbitek Straszęcin), Natalia Róg, Beata Mycek (obie Stal Nowa Dęba), Paweł Kopański, Konrad Płoch (obaj UKS Start Widełka), Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) i Kamil Michałek (UKS Orbitek Straszęcin).
Podkarpackie zespoły prowadzone były przez trenerów Adama Bunio ze Stali Nowa Dęba i Piotra Skrzeka z UKS Orbitek Straszęcin. Szefem całej podkarpackiej ekipy był zaś wspomniany prezes podkarpackiego związku D. Stańko.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    o - niezalogowany 2015-03-14 10:12:50

    fajnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama