Zawodnicy Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu, wchodząc w skład reprezentacji Polskiego Komitetu Igrzysk Sztuk Walki, rywalizowali o trofea podczas XII Światowych Igrzysk Sztuk Walki.
W zawodach, zorganizowanych pod auspicjami międzynarodowej federacji sportowej TAFISA – honorowanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, które odbyły się w Schwäbisch Gmünd w Niemczech, udział wzięło ponad 1 tys. zawodników z pięciu kontynentów. Podczas dwudniowej imprezy zawodnicy rywalizowali w klku konkurencjach: sport jiujutsu, kickboxingu, karate, grapplingu, MMA, tradycyjnych formach kung-fu, formach judo, samoobronie oraz rozbijaniu twardych przedmiotów[paywall].
Przemyślanie stanęli na podium już w pierwszym dniu zmagań w formule MMA. Pierwsze miejsce w kategorii juniorów (waga 70 kg) wywalczył Miłosz Talacha. Srebrny medal, także w kategorii juniorów, zdobył Daniel Karabaza (85 kg), na drugim miejscu na podium w kategorii seniorów (90 kg) stanął Tomasz Dańko. Jakub Kulpa w kategorii juniorów (70 kg) wywalczył 3. miejsce.
W drugim dniu, rywalizując w konkurencji sport jiujutsu, T. Dańko zajął 1. miejsce wśród seniorów w wadze 85 kg. Po złoty medal sięgną także w kategorii juniorów (85 kg) D. Karabaza. J. Kulpa w kategorii juniorów (70 kg) wywalczył 2. miejsce, M. Talacha wśród juniorów (70 kg) był 3.
– Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych, po raz kolejny podjęli wyzwanie sprawdzenia się w prestiżowej imprezie, pokazali jak twarde mają charaktery i potrafią całym sercem i siłami walczyć o medale – podsumował występ trener Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu Tomasz Dańko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gratulacje dla zwycięzców, wykonali dobrą robotę! celebrity heights
Gratulacje dla zwycięzców, wykonali dobrą robotę! celebrity heights