Reklama

Miasta partnerskie Przeworska. Co z tego mamy?

28/03/2017 12:30

Przeworsk podpisał umowy z trzema miastami partnerskimi. Było to jeszcze za czasów wcześniejszych włodarzy. Co wynika z tej współpracy?

Pierwsza umowa o współpracy partnerskiej została podpisana 28 sierpnia 2003 r. z miastem Moravski Krumlov w Czechach. W jej ramach zorganizowano wymianę młodzieży szkolnej. Kolejnym miastem było Beregowo na Ukrainie[paywall]. Umowa została podpisana 31 września 2005 r.  W efekcie zrealizowany został projektu Polsko-Ukraińskiej Galerii Współpracy. Polegał on na organizacji pleneru malarsko-fotograficznego „Malujmy razem” dla utalentowanej młodzieży z Polski i Ukrainy.

Przygotowano oraz wydano katalog z pracami uczestników pleneru, broszury informacyjne, plakaty, zakupiono gadżety reklamowe. Zorganizowany został również Euroregionalny Jarmark Turystyczny. 3 czerwca 2008 r. władze Przeworska podpisały kolejne porozumienie partnerskie – tym razem z miastem Melnik w Czechach, które polegało głównie na wymianie doświadczeń w zakresie realizacji projektów unijnych. Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel zaznacza, że miasto z tytułu zawartych umów nie ponosi stałych kosztów finansowych. Minimalne występują jednak w przypadku podejmowania w Przeworsku delegacji zagranicznych partnerów.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama