Od sierpnia 2016 r. urząd miasta prowadzi weryfikację złożonych przez mieszkańców deklaracji, zawierających informację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Liczba zadeklarowanych osób znacznie różni się od liczby zameldowanych.
Prowadzona od sierpnia ub.r. weryfikacja złożonych przez właścicieli nieruchomości deklaracji wykazała, że liczba ujętych w nich osób jest niezgodna z aktualnymi danymi meldunkowymi. – W pierwszej kolejności weryfikacji zostali poddani właściciele[paywall] nieruchomości jednorodzinnych, następnie będą weryfikowane budynki wielorodzinne – powiedział burmistrz Przeworska Leszek Kisiel. Zaznaczył, że w systemie brakuje wielu osób, dlatego poprzez kontrole urzędnicy chcą sprawdzić, z jakich powodów.
W 2016 r. zostało wezwanych 343 właścicieli nieruchomości, zaś w 2017 r. do tej pory 323 właścicieli. Burmistrz podkreślił, że w tym roku zwiększona została intensywność kontroli. W związku z tym do systemu trafiło 170 osób, co przełożyło się na dodatkowe wpływy do budżetu. . – W wyniku kontroli dowiedzieliśmy się również, że 818 osób, które posiadają meldunek w Przeworsku, przebywa poza jego granicami, z czego 491 osób mieszka na terenie Polski, a 327 za granicą. To są pierwsze dane, które mówią o tym, ile faktycznie osób w Przeworsku nie mieszka, chociaż jeszcze nie wszystkie budynki zostały skontrolowane – zaznaczył burmistrz.
Leszek Kisiel podkreślił, że teraz kontrole będą przeprowadzane w budynkach wielorodzinnych. Całościowe wyniki kontroli pokażą, z czego wynika niedobór deklaracji śmieciowych i związany z tym niedobór wpływów do miejskiej kasy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.moja siostra jest zameldowana a od 30 lat mieszka w USA
moja siostra jest zameldowana a od 30 lat mieszka w USA