Reklama

Miasto wystąpiło ze stowarzyszenia

Po prawie czterech latach członkostwa samorząd miasta Przemyśla wystąpił ze Stowarzyszenia Konwent Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina.

Miasto przystąpiło do stowarzyszenia 28 czerwca 2011 r. Głównym założeniem była możliwość tworzenia wspólnych projektów wspierających współpracę polsko-ukraińską na gruncie samorządowym. Jednym z celów było również pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej oraz innych źródeł.

Siedziba stowarzyszenia zlokalizowana była w… Szczecinie i ten fakt wielokrotnie uniemożliwiał udział prezydenta Roberta Chomy w posiedzeniach stowarzyszenia. Poza tym realizowane do tej pory projekty nie wymagały wielkiego zaangażowania, a rola przemyskiego samorządu ograniczała się wyłącznie do kwestii doradczych. I najważniejsza sprawa: roczna składka członkowska to 10 tys. zł.
– Nie było dalszego sensu tkwić w takim stanie rzeczy. Mamy podpisane cztery umowy partnerskie z miastami na Ukrainie: Lwowem, Mościskami, Truskawcem i Kamieńcem Podolskim. Wieloletnie współpraca pozwoliła na realizację wielu projektów o wymiarze zarówno społeczno-kulturowym jak i gospodarczym. Czynnie włączamy się w inne przedsięwzięcia, których celem jest budowa nowego wymiaru dobrosąsiedzkich stosunków polsko-ukraińskich – powiedział R. Choma.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    trew - niezalogowany 2015-05-03 13:33:29

    W końcu! Brawo! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    KRAKUS - niezalogowany 2015-05-04 16:19:18

    ŻADNEJ WSPÓŁPRACY ,ŻADNEGO POMAGANIA POTOMKOM BANDERY!!!! ŚCIERWA Z UKRAINY CHCĄ POD SZMATĄ BANDERY WEJŚĆ DO EUROPY, A EUROPA MA ICH W DUPIE!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości