Reklama

Miasto zapłaciło ponad 10 tys. zł za odśnieżanie chodników quadami

W związku z bardzo trudną sytuacją pogodową, bardzo obfitymi opadami śniegu, kilka dni temu na ulicach Przemyśla pojawiły się quady zaopatrzone w minipługi, które pomagały odpowiedzialnym służbom w odśnieżaniu.

Skala opadów śniegu, z jakimi przyszło się mierzyć od kilku tygodni, była tak duża, że mimo iż cały sprzęt, jakim dysponują miejskie spółki, był w użyciu, a pracownicy służb drogowych robili wszystko, by trakty w mieście były przejezdne, a chodniki drożne, nie było szans na uporządkowanie wszystkich ulic.

Do tej pory na wielu zalegają hałdy śniegu, choć do pomocy włączyli się także[paywall] urzędnicy i pracownicy innych miejskich spółek, m.in. PWiK oraz POSiR.

Prezydent Wojciech Bakun wraz z radnym Marcinem Kowalskim (Wspólnie dla Przemyśla) i w porozumieniu z Zakładem Usług Komunalnych zaczęli szukać rozwiązań, które pomogłyby w walce z białym puchem. Wpadli na pomysł, aby zaangażować podmioty prywatne. Konkretnie posiadaczy quadów.

Odśnieżaniem części chodników zajęła się Firma Handlowo-Usługowa „Zabawowy Raj” z Przemyśla, trudniąca się m.in. świadczeniem usług z zakresu odśnieżania obiektów za pomocą quadów wyposażonych w pługi.

Reklama

108 zł za godzinę

Pracownicy wspomnianej firmy pomagali przy odśnieżaniu ciągów pieszych w mieście od 11 do 14 lutego oraz 17 lutego br. Przepracowali w tym czasie łącznie 99 godzin. Stawka za godzinę wynosiła 108 zł brutto. Łącznie więc miasto musiało wysupłać 10 tys. 692 zł brutto.

 Za zimowe utrzymanie dróg, parkingów (w strefie płatnego parkowania) oraz chodników na terenie miasta odpowiada Zarząd Dróg Miejskich. Realizacją – na podstawie zawartej między spółkami umowy powierzenia – zajmuje się Zakład Usług Komunalnych. I to właśnie ZUK, a konkretnie prezes Zbigniew Storek, podpisał umowę z „Zabawkowym Rajem” na odśnieżanie chodników za pomocą quadów.

Reklama

– Nie wykluczamy, że w przyszłości ponownie skorzystamy z pomocy podmiotów prywatnych w sytuacjach podobnych to tej, która przydarzyła się nam, ale i wielu innym miastom w Polsce, tej zimy. Robimy wszystko, aby mieszkańcy naszego miasta mogli bezpiecznie się po nim poruszać, mimo że czasem aura potrafi przypomnieć, iż bywa bardzo trudnym przeciwnikiem – powiedział prezydent W. Bakun.

Wiedzione tegorocznymi doświadczeniami władze miasta chciałyby, aby podobny sprzęt zasilił też flotę spółek miejskich. Prezydent planuje zakup quadów z pługami. Niewykluczone więc, że w przyszłym roku również miejskie spółki dysponować będą tymi wygodnymi i niezwykle mobilnymi pojazdami.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kik - niezalogowany 2021-02-24 20:59:02

    No i dobrze, trzeba sobie radzić. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ciekawy - niezalogowany 2021-02-24 21:44:33

    Do kogo należy firma i jak wyglądała procedura wyłonienia akuratnie oferty tej firmy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2021-02-24 22:01:06

    Społecznicy brak słów 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości