Reklama

Michał Lisowski z brązem mistrzostw świata!

5 złotych, 7 srebrnych i 20 brązowych medali wywalczyła reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Świata Karate Kyokushin, które 19 i 20 listopada br. odbyły się w przepięknej hali Tauron Arena w Krakowie. Autorem jednego z brązowych krążków był zawodnik Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin Michał Lisowski. Gratulujemy!

Głównym organizatorem imprezy był Małopolski Okręgowy Związek Karate, a współorganizatorami Polskim Związek Karate oraz Światową Federacją Karate (KWF). To było wydarzenie bez precedensu, nigdy bowiem w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii.

W mistrzostwach wystartowało 684 zawodniczek i zawodników z 32 krajów – z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej[paywall]. Rywalizacja odbyła się w kilku kategoriach wiekowych: młodzicy (12 – 13 lat), juniorzy młodsi (14 – 15 lat), juniorzy (16 – 17 lat), młodzieżowcy (18 – 21 lat), seniorzy (powyżej 21 lat) oraz oldboje (powyżej 35 lat) i wagowych. W dwóch konkurencjach: kumite (walka) i kata (formy). Łącznie rozdanych zostało 46 kompletów medali.

Znakomicie zaprezentowała się reprezentacja Polski, która zdobyła łącznie 32 medale – 5 złotych, 7 srebrnych i 20 brązowych. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 2. miejsce. Najlepsza była Ukraina, której reprezentanci zgromadzili 40 medali, w tym 11 złotych, trzecie miejsce zajęła Hiszpania z 14 medalami, w tym 5 złotymi.

Reklama

W reprezentacji Polski wystąpił zawodnik Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin Michał Lisowski, podopieczny Jerzego i Ryszarda Makarów. Michał wystartował w kategorii juniorów w wadze 80 kg. W konkurencji kumite, czyli walka wywalczył brązowy medal wspólnie z reprezentantem Ukrainy Mychajło Bielkinem. Mistrzem świata został Norweg Jawand Singh Mann, a wicemistrzem – Bułgar Viktor Kolev.


Warto także wspomnieć, że M. Lisowski zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Świnoujściu 24 i 25 września br. W walce o strefę medalową minimalnie przegrał z późniejszym mistrzem Europy. To osiąganięcie zaowocowało powołaniem na mistrzostwa świata.

Przedsmak mistrzostw

Nim doszło do rywalizacji w mistrzostwach świata, w Rzeszowie odbył się VII Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Na starcie nie zabrakło karateków Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin. Organizatorem imprezy był Podkarpacki Okręgowy Związek Karate, a współorganizatorem – Rzeszowski Klub Sportów Walki „System”.

W zawodach wystartowało 192 zawodników z 23 klubów z Podkarpacia. Sędzią głównym był sensei Andrzej Kruk. Przemyski klub, prowadzony przez Ryszarda  i Jerzego Makarów, reprezentowało 10 zawodników: Aleksandra Pisarska, Katarzyna Pisarska, Martyna Radjowska, Michał Lisowski, Aleksander Warwaruk, Mikołaj Radoń, Ryszard Sobolak oraz debiutanci: Maria Karabaza, Amelia Siara i Oskar Majchrowicz. Ten ostatni, niestety, na swój debiut musi jeszcze poczekać, bo kategoria wagowa, w której miał walczyć została w ostatniej chwili usunięta z programu zawodów.

Reklama

Start przemyślan był udany. Rywalizując w konkurencji kumite zdobyli 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy medal. Pierwsze miejsce i bardzo wysoką formę zaprezentowali Michał Lisowski w kategorii juniorów (85 kg), wygrywając wszystkie swoje walki oraz Mikołaj Radoń wśród kadetów (powyżej 45 kg).

To był jego drugi występ w takim gronie, a nie dał swoim rywalom większych szans. Drugie miejsca zajęli: K. Pisarska (junior; 55 kg), M. Karabaza (junior; powyżej 60 kg), A. Warwaruk (junior młodszy; 45 kg) i najmłodszy zawodnik R. Sobolak w kategorii chłopców powyżej 30 kg. Na najniższym stopniu podium stanęła M. Radjowska (junior; 60 kg).


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama