Nie brakuje nam sprzymierzeńców w walce o zdrowie – zdawali się przekonywać dziś (7 lutego) organizatorzy kolejnej edycji Dni Profilaktyki Onkologicznej pod hasłem „Masz haka na raka?”. Już po raz czwarty w Galerii Sanowej w Przemyślu na odwiedzających czekali eksperci dzielący się rzetelną wiedzą na temat prewencji chorób nowotworowych. Oprócz poradnictwa i badań nie zabrakło też dodatkowych atrakcji.
Kolejna odsłona wydarzenia zorganizowana została przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu we współpracy z Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Wojewódzkim Szpitalem im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Jak zawsze na goszczących na nim mieszkańców czekały fachowe darmowe porady medyczne. Udzielali ich lekarze z przemyskiego szpitala: prof. dr hab. n. med. Grzegorz Raba – ordynator Oddziału Ginekologicznego; lek. med. Oleg Soha – koordynator Oddziału Onkologicznego; lek. med. Mateusz Leśny – specjalista z Oddziału Urologicznego oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej Małgorzata Kulas.
Oprócz ważkich tematów związanych ze zdrowiem nie zabrakło też atrakcyjnych przerywników w postaci zabawy „Zakręć się na zdrowie” czy efektownego pokazu tańca oraz energetycznej zumby. Jak zwykle chętni mogli też skorzystać z bezpłatnych konsultacji modowych i urodowych, podstawowych badań (m.in. słuchu czy testów HCV), masażu biurowego, a najmłodsi zagospodarować aktywnie czas w strefie dla dzieci. Zainteresowani mogli się też zapoznać z instruktażem pierwszej pomocy.
Szerzej na temat wydarzenia w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze