Reklama

Miejsc w przemyskich przedszkolach i szkołach nie zabraknie

Niebawem w Przemyślu rozpocznie się nabór do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2018 – 2019. Jak zapewniają urzędnicy, miejsc we wspomnianych placówkach oświatowych nie zabraknie.

Rekrutacja zarówno do przedszkoli (publicznych i niepublicznych), jak i szkół podstawowych ruszy dokładnie 5 marca br. i potrwa przez prawie trzy tygodnie. Finał przewidziany jest 23 marca br. W tym czasie rodzice dzieci powinni potwierdzić wolę uczęszczania swojej pociechy do placówki oświatowej pierwszego wyboru[paywall]. Zakwalifikowanie kandydata do danej szkoły nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Będzie, jeśli tzw. wolę rodzice potwierdzą raz jeszcze, tym razem w formie pisemnej między 20 a 26 kwietnia br. 27 kwietnia br. komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Od 27 kwietnia br. do 20 maja br. trwać będzie tzw. postępowanie uzupełniające. Ostateczna lista osób przyjętych do przemyskich placówek oświatowych zaprezentowana zostanie 22 czerwca br.

Więcej informacji na temat zasad i harmonogramu naboru do przedszkoli i szkół podstawowych znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Przemyślu, w zakładce „edukacja i sport”.

Reklama

Dla nikogo nie powinno zabraknąć miejsca

– Mamy zaplanowane 54 oddziały w przedszkolach publicznych, czyli łącznie 1 tysiąc 325 miejsc. W przedszkolach niepublicznych jest prawie 800 miejsc, więc naszym zdaniem miejsc dla wszystkich chętnych nie zabraknie. Podobnie jak w przypadku przedszkoli, tak i szkół podstawowych do klas pierwszych prowadzimy nabór elektroniczny. Mamy dziewięć szkół podstawowych biorących udział w elektronicznym naborze. Nie uczestniczą w nim dwie szkoły w ośrodkach specjalnych. Dla pierwszoklasistów przewidziane są  503 miejsca. Stworzonych zostanie 21 oddziałów ogólnodostępnych, w tym jeden integracyjny i jeden w szkole z ukraińskim językiem nauczania – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-02-23 20:49:52

    Jasne, tylko 38 osobowe klasy i oddziały w tej oazie PISoBOLSZEWIZMU.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości