1 stycznia wejdzie w życie zmiana rozporządzenia dotyczącego szerokości miejsc postojowych. Będzie ona miała wynosić 2,5 metra. Obecnie jest to 2,3 metra. Czy to oznacza, że ubędzie nam miejsc parkingowych?
Rozporządzenie wprowadza kilka zmian. Jedną z najważniejszych jest[paywall] zwiększenie szerokości stanowiska postojowego dla samochodu osobowego z 2,3 m do 2,5 m. – Zmienione przepisy będą miały zastosowanie w przypadku projektowania nowych miejsc parkingowych, a także w przypadku przebudowy istniejących – podkreśla Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.
To bardzo istotne zastrzeżenie, istniała bowiem obawa, że poszerzenie miejsc postojowych odbędzie się kosztem ich liczby, a tych brakuje praktycznie w każdym mieście.Zmieniono również przepis dotyczący liczby stanowisk postojowych, od której uzależniano zachowanie odpowiedniej odległości od granicy działki oraz od placu zabaw dla dzieci, boiska dla dzieci i młodzieży, okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku opieki zdrowotnej, w budynku oświaty i wychowania, w budynku mieszkalnym oraz budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem: hotelu, motelu, pensjonatu, domu wypoczynkowego, domu wycieczkowego, schroniska młodzieżowego i schroniska.
– Dla przykładu obecnie należy zachować odległość 7 metrów od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w przypadku, gdy mamy do czynienia z maksymalnie czterema stanowiskami postojowymi, natomiast nowelizacja nakłada obowiązek zachowania takiej odległości przy maksymalnie dziesięciu stanowiskach postojowych. Analogiczna zależność występuje przy sytuowaniu parkingów od granicy działki budowlanej – opisuje Sz. Huptyś.
Jak podkreśla rzecznik, celem zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa i poprawa komfortu parkowania.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Że tak się nie da powiększyć czerepów tych geniuszy.? Większy czerep nie powoduje jednak, że zapełni go więcej szarych komórek.
Wiesz co Kornel,czerep to ty masz taki, że mieści się w nim tylko jedna komórka taka na węgiel.
Niektóre z przepisów np dotyczące §104 WT wejdą w życie dopiero po upływie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie nowych WT
Że tak się nie da powiększyć czerepów tych geniuszy.? Większy czerep nie powoduje jednak, że zapełni go więcej szarych komórek.
Wiesz co Kornel,czerep to ty masz taki, że mieści się w nim tylko jedna komórka taka na węgiel.
Niektóre z przepisów np dotyczące §104 WT wejdą w życie dopiero po upływie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie nowych WT