Reklama

Miejsce pod szczególnym nadzorem

08/11/2018 20:00

Czytelniczka mieszkająca na Kazanowie zwróciła uwagę na karygodną – jej zdaniem – sytuację, jaka ma miejsce na tym osiedlu.

„Między blokami 15 i 11 jest tunel (tak mieszkańcy nazywają przejście pomiędzy blokami). Tam co parę dni wieczorami zbiera się kilku młodych 20 – 30-letnich osobników i bez skrępowania piją alkohol” – napisała w liście do redakcji. „Zostają po nich[paywall] butelki, nieraz rozbite, niedopałki i inne śmieci. Kilka razy dzwoniłam na straż miejską, ale nie wiem, czy była jakaś interwencja, w każdym razie proceder trwa. Jak to możliwe, że na dużym osiedlu, w pobliżu szkoły, administracji, między setkami mieszkańców dzieją się takie rzeczy, a nikt z tym nic nie zrobi. Od kilku ostatnich lat nie widziałam tutaj policji wieczorową porą, żadnej prewencji ani interwencji” – zrelacjonowała.

Interwencje były

W Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu poinformowano nas, że od początku maja było tylko jedno zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu w miejscu, o którym pisze mieszkanka Kazanowa. W tym okresie policjanci interweniowali tam dziesięć razy.

Nie każda interwencja potwierdzała, że ktoś tam spożywa alkohol, bywało też tak, że na widok patrolu gromadzący się młodzi ludzie po prostu się ulatniali. Jednak policjanci zapewniają, że traktują to miejsce jako zagrożone patologią i w dalszym ciągu będą tam kierowane patrole.

Również straż miejska potwierdza, że były zgłoszenia dotyczące sytuacji w przejściu pomiędzy blokami 11 i 15 i została założona karta zadania doraźnego, która obliguje strażników do częstych kontroli. Tak więc można powiedzieć, że jest to miejsce pod szczególną kontrolą, ale trudno wymagać od służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo, żeby ich funkcjonariusze byli tam przez cały czas.
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    XxX - niezalogowany 2018-11-08 20:37:57

    Poczta, Biblioteka, Świetlica i co najważniejsze biuro spółdzielni i im nie przeszkadza ten chlew bo rano Pani sprzątająca tam najszybciej napiera i po sprawie oni wieczorem tam nie przebywają a szkoda. Już dawno powinien się ktoś tym zająć podobnie jest w cieplejsze wieczory na tarasie - pełno nieudaczników i nierobów...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    yapaz - niezalogowany 2018-11-09 13:52:16

    Niegdyś gity i żulernia przesiadywała na tarasie nad schodami, teraz nieco się kitrają.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kofi - niezalogowany 2018-11-09 14:38:27

    Kiedyś (nie wiem czy nadal) był tam jeszcze osiedlowy posterunek straży miejskiej. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama