9 grudnia br. w przemyskim magistracie doszło do podpisania umowy na przywrócenie połączeń autobusowych MZK do wszystkich miejscowości gminy Przemyśl. Od nowego roku mieszkańców gminy wozić będą czerwone autobusy tej miejskiej spółki.
Umowę (list intencyjny) parafowali prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun i wójt gminy Przemyśl Marek Wasiewicz. Obecna była także skarbnik gminy Ewa Markowicz.
– Autobusy MZK wracają na teren gminy Przemyśl po kilku latach. Udało się nam dojść do porozumienia z władzami gminy, wypracować takie warunki współpracy, które są akceptowalne przez obie strony. Wszyscy chętni mieszkańcy gminy zyskują możliwość zakupu na przykład biletu miesięcznego, który uprawnia do przejazdu wszystkimi liniami i wszędzie na terenie miasta
Reklama
– powiedział W. Bakun.
– Nasza gmina leży po północnej i południowej stronie Przemyśla. Część północna była obsługiwana przez MZK, natomiast południowa, od Malhowic przez Stanisławczyk, Grochowce, Łuczyce, Rożubowice, Nehrybkę aż po Krówniki, już nie. Obsługiwana była przez prywatnego operatora. Teraz już nie będzie podziału, co jest z korzyścią dla naszych mieszkańców. Porozumienie podpisaliśmy na rok. Dodam, że działa to w obie strony, bo mieszkaniec Przemyśla czy turysta, chcący choćby coś zwiedzić, nie będzie musiał się zastanawiać, gdzie, jak i do jakiego busa wsiąść
Reklama
– stwierdził wójt gminy Przemyśl M. Wasiewicz...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 74% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze