Reklama

Mieszkańcy chcą inwestycji za 90 mln zł, miasto ma tylko 35 mln

17/03/2018 09:30

Spotkania z burmistrzem Waldemarem Paluchem są dla mieszkańców okazją do zapoznania się z planami inwestycyjnymi ratusza, ale także do podyskutowania o aktualnych problemach dzielnic miasta.

Tego typu zebrania to już utarty zwyczaj. Wzorem lat ubiegłych wiosenny cykl spotkań jest okazją do prezentacji zapisanych w planie budżetowym inwestycji. – Na sfinansowanie wszystkich zgłoszonych potrzeb należałoby zabezpieczyć w budżecie miasta ponad 90 milionów złotych, co oczywiście przekracza jego możliwości. Ostatecznie, po konsultacjach z poszczególnymi radami dzielnic, na inwestycje przeznaczyliśmy łącznie 35 milionów – informuje burmistrz Paluch.

Inwestycje drogowe

Dotychczas odbyły się 3 spotkania, 4. tuż po zamknięciu bieżącego numeru ŻP, a kolejne 3 rozpisane są do 20 marca. Jako pierwszych burmistrz odwiedził mieszkańców dzielnicy III. Tutaj miasto wyda 1,12 mln zł, głównie na remonty dróg. Najwięcejpieniędzy, bo około 320 tys. zł, pochłonie inwestycja na Przyklasztornej, a blisko 200 tys. II etap budowy parkingu na os. Tysiąclecia.

Dzień później podobne spotkanie zorganizowano dla mieszkańców dzielnicy V, gdzie główne inwestycje także dotyczą infrastruktury drogowej. 250 tys. zł przeznaczono na wyminę słupów oświetlenia ulicznego, a 200 tys. zł na przebudowę placu przy ul. ks. Jakuba Makary.

8 marca odbyło się spotkanie w dzielnicy VII, w której suma inwestycji wyniesie 1,35 mln zł, a uzupełniona zostanie kwotami z projektów budżetu obywatelskiego. W dzielnicy VII blisko 500 tys. zł pochłonie przebudowa nawierzchni ulic Batalionów Chłopskich, Dolnoleżajskiej, Brodowicza, Stawki oraz ulic Żwirowej i Łazy Kostkowskie.

Reklama

5 minut dla mieszkańców

Podczas każdego ze spotkań – co także jest już standardem – mieszkańcy mają czas na zadawanie pytań dotyczących funkcjonowania miasta burmistrzowi, radnym i dyrektorom wydziałów. Wtedy też mogą zgłaszać problemy, z którymi dzielnice się borykają.

Jarosławianie wskazywali przede wszystkim kolejne zaniedbane miejsca i drogi, dopytywali m.in. o plany zagospodarowania bulwarów nad Sanem. Zgłaszali także kwestie natury prawnej, takie jak problem uregulowania własności, np. ul. Akacjowej czy ul. Kruhel Pełkiński.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama