Reklama

Mieszkańcy gminy świętowali 2 dni

01/06/2018 11:00

Gmina Chłopice obchodziła swoje święto. To kulturalno-rozrywkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko jej mieszkańców, ale i gości z okolicznych miejscowości.

Sobotnia impreza skierowana była do najmłodszych. Będący jej częścią „Lotniczy Dzień Dziecka” odbył się przy[paywall] Szkole Podstawowej w Łowcach. Specjalnie przygotowana strefa lotnicza, w której znajdował się prawdziwy szybowiec, symulator lotu i sprzęt motolotniowy, cieszyła się największym zainteresowaniem.

Na niebie dzieci mogły podziwiać podniebne akrobacje w wykonaniu pilota samolotu SportStar RTC. Strażacy z OSP Lutków i OSP Łowce przygotowali strefę strażaka, w której najmłodsi mogli usiąść w wozie strażackim, przymierzyć strój bojowy  czy obejrzeć sprzęt gaśniczy. Patryk Bury wystąpił ze swoim launchpadem, prezentując najnowszą muzykę.

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy latawiec „Poleć z nami”. Drugi dzień wydarzenia zdominowała muzyka. Na scenie wystąpili: Zespół Black Diamond z Dobkowic i Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław”, dyrygowany przez dra Andrzeja Jakubowskiego, który zaprezentował utwory patriotyczne oraz biesiadno-lwowskie.

Odbył się również konkurs wiedzy na temat gminy Chłopice, w którym do wygrania był przelot prawdziwym szybowcem, ufundowany przez Aeroklub Ziemi Jarosławskiej. Zwycięską drużyną okazał się zespół „Trzech Wspaniałych”. Wieczorem publiczność z niecierpliwością wyczekiwała koncertu ReggaeGang System, który zachęcił wszystkich uczestników do zabawy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był występ grupy Milano i wieńcząca imprezę zabawa taneczna przy muzyce zespołu  Myster Band. 


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama