Krzysztof Składowski, wójt gminy Żurawica wypowiedział władzom Przemyśla porozumienie w sprawie świadczenia usług transportu publicznego. Oznacza to, że po 31 stycznia 2016 r. nie będzie kursowała linia numer 3 i 7. Mieszkańcy, którzy dotychczas korzystali z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji nie mogą przejść nad tym do porządku dziennego.
Linia numer 7 kursuje od ulicy Jagiellońskiej w Przemyślu do Wyszatyc i z powrotem. Przystankiem granicznym dla linii numer 3 jest pierwszy przystanek w Buszkowiczkach. Po nowym roku pierwsza z nich ulegnie całkowitej[paywall] likwidacji, druga będzie kończyła swój bieg na granicy miasta tj. przy zakładzie gazowniczym.
– Nie znam powodów dla których wójt wypowiedział porozumienie – nie ukrywa Alicja Chuchra, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu. – Uczynił to bez podania przyczyny. Sytuacja jest zaskakująca i w praktyce oznacza dla nas utratę przychodów. Nigdy nie otrzymywaliśmy od pasażerów skarg na prowadzoną przez nas działalność. Dopłacaliśmy do niej, aby zapewnić dzieciom i młodzieży dojazd do szkół, zaś dorosłym do zakładów pracy – dodaje.
Wiadomość o planowanych zmianach zbulwersowała mieszkańców Buszkowic, Buszkowiczek, Bolestraszyc i Wyszatyc. To właśnie przez ich teren kursuje „siódemka”, której likwidacja – zdaniem wymienionych – będzie największą stratą.
– MZK ma dobry tabor, dostosowany do naszych potrzeb rozkład jazdy i jest zdecydowanie najlepszym przewoźnikiem – przekonuje pan Stanisław. – Odnoszę wrażenie, że władze gminy idą sobie, a nie nam na rękę wypowiadając umowę na świadczenie usług – twierdzi.
Oburzeni taki obrotem sprawy pasażerowie nie zamierzają łatwo odpuścić.
– Będziemy walczyć, aby obecna sytuacja nie ulega zmianie – zapewnia pani Agnieszka. –Owszem, oprócz MZK mamy również możliwość korzystania z usług PKS i prywatnych przewoźników, ale to pierwsza z firm zdecydowanie nam odpowiada – mówi.
Krzysztof Składowski, wójt gminy Żurawica, z pewnością nie spodziewał się, że jego decyzja wywoła takie niezadowolenie.
– Jeszcze nic nie zostało ostatecznie przesądzone – informuje. – Oczywiście podstawowym argumentem są kwestie finansowe. Musimy liczyć się z każdym groszem. Jako samorząd nie chcemy dokładać do usług MZK lub jeśli to absolutnie konieczne, chcemy dokładać znacznie mniej niż obecnie. Nie bez znacznie jest fakt, że dopłacamy przecież do PKS, który wygrał przetarg na obsługę transportową w naszej gminie, a MZK nie wzięło w nim udziału. W związku z tym finansujemy bilety miesięczne, szkolne, dojazdy do pracy, zniżki dla emerytów, rencistów – wylicza.
Składowski tonuje nastroje.
– Nasze porozumienie z miastem obowiązuje jeszcze ponad 2 miesiące i mam nadzieję, że znajdziemy satysfakcjonujące nas rozwiązanie – kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PANIE CHOMA CZAS PRZYSTAPIC DO POSZERZENIA MIASTA!!! GMINA WIEJSKA PRZEMYSL I GMINA ZURAWICA POWINNE BYC WCHLONIETE PRZEZ MIASTO.
Dokładnie zgadzam się z MUS TO MUS. Żurawica powinna być włączona do miasta. Wójt wypad ze skórzanego fotela, mniej kawy, ciasteczek. Do roboty, chłopów do pola trzeba, tam się przyda.
Niech Pan Wójt w Żurawicy zrezygnuje z autobusów jak tak oszczędności szuka nasze dzieci do szkoły dojeżdżają.A tak na marginesie sorki nauczyciel na zarządzający stołek to kompletnie idiotyczny pomysł jest.W gminie wszystkie drogi z asfaltu a po wioskach metrami kapią.Jest super......
Nie "PANIE CHOMA", tylko Panie i Panowie mieszkańcy Żurawicy. Według mnie, to mieszkańcy i tylko oni powinni mieć w tej sprawie głos. I mówię to jako Przemyślanin.
Skłodowski - Curie był mądrym człowiekiem - ale ten to powinien się leczyć na głowę.Rozliczymy i jego.
Idę o zakład ze w zamian za to mzk będą pks-y kursować. A poza tym po co nasza piękna gminę włączać do miasta? Żeby się jeszcze większa wiocha zrobiła? :D jak dla mnie jest dobrze tak jak jest. A od kiedy mamy nowego wójta to w końcu coś się zaczęło poruszać w przód :)
Dokładnie, na pewno nie będzie bez przewoźnika. Po prostu nie każdy daje się doić jak debil. Ci co wiedzą co robi wójt Składowski wiedzą, że na pewno gmina ma takie rozwiązanie by mieszkańcy nie stracili.Pozdrawiam wszystkich.
Na co nam MZK jak im w soboty i niedziele nie chciało się jeżdzić. Bilety bardzo drogie.Wozili tylko powietrze i emerytów po 75 roku życia. Nie ma za kim płakać.
PANIE CHOMA CZAS PRZYSTAPIC DO POSZERZENIA MIASTA!!! GMINA WIEJSKA PRZEMYSL I GMINA ZURAWICA POWINNE BYC WCHLONIETE PRZEZ MIASTO.
Dokładnie zgadzam się z MUS TO MUS. Żurawica powinna być włączona do miasta. Wójt wypad ze skórzanego fotela, mniej kawy, ciasteczek. Do roboty, chłopów do pola trzeba, tam się przyda.
Niech Pan Wójt w Żurawicy zrezygnuje z autobusów jak tak oszczędności szuka nasze dzieci do szkoły dojeżdżają.A tak na marginesie sorki nauczyciel na zarządzający stołek to kompletnie idiotyczny pomysł jest.W gminie wszystkie drogi z asfaltu a po wioskach metrami kapią.Jest super......