Reklama

Mieszkańcy Horyńca-Zdroju czytali razem z całą Polską

Cała Polska wzięła udział w narodowym czytaniu "Quo vadis" H. Sienkiewicza. Mieszkańcy Horyńca-Zdroju również nie pozostali obojętni na wezwanie do udziału w tym megarozmiarów przedsięwzieciu, któremu patronuje para prezydencka.

Ponadpokoleniowe dzieło literackie Sienkiewicza czytano w pierwszy piątek września w parku zdrojowym. Amfiteatr wypełnił się młodzieżą, ale nie tylko. Nie zabrakło i nieco starszych, co świadczy o tym, że twórczość Sienkiewicza może być interesująca dla czytelników w każdym wieku . Wśród czytających byli m.in.: samorządowcy z wójtem gminy R. Serkisem na czele, dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, a także miejscowych sanatoriów, ale też emeryci, poloniści i działacze społeczni. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa ilustracji autorstwa Piotra Stachiewicza i Jana Styki, wykonanych do książki Quo vadis  H. Sienkiewicza.

Wspólne czytanie zorganizowali: Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju, biblioteka działająca w Szkole Podstawowej im. M. J. Piłsudskiego i  Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego oraz  wójt gminy.

Reklama


fot.UG Horyniec-Zdrój
Amfiteatr wypełnił się młodzieżą szkolną.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Luśka - niezalogowany 2016-09-11 09:09:10

    A tutaj kilka słów o tym,  jak mieszkańcy Horyńca pogonili pedofila w kiecyhttp://www.nowiny24.pl/reportaze/a/zakonnik-z-mroczna-przeszloscia-wywolal-strach-w-horyncuzdroju,10610622/2/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama