Cała Polska wzięła udział w narodowym czytaniu "Quo vadis" H. Sienkiewicza. Mieszkańcy Horyńca-Zdroju również nie pozostali obojętni na wezwanie do udziału w tym megarozmiarów przedsięwzieciu, któremu patronuje para prezydencka.
Ponadpokoleniowe dzieło literackie Sienkiewicza czytano w pierwszy piątek września w parku zdrojowym. Amfiteatr wypełnił się młodzieżą, ale nie tylko. Nie zabrakło i nieco starszych, co świadczy o tym, że twórczość Sienkiewicza może być interesująca dla czytelników w każdym wieku . Wśród czytających byli m.in.: samorządowcy z wójtem gminy R. Serkisem na czele, dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, a także miejscowych sanatoriów, ale też emeryci, poloniści i działacze społeczni. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa ilustracji autorstwa Piotra Stachiewicza i Jana Styki, wykonanych do książki Quo vadis H. Sienkiewicza.
Wspólne czytanie zorganizowali: Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju, biblioteka działająca w Szkole Podstawowej im. M. J. Piłsudskiego i Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego oraz wójt gminy.

fot.UG Horyniec-Zdrój
Amfiteatr wypełnił się młodzieżą szkolną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A tutaj kilka słów o tym, jak mieszkańcy Horyńca pogonili pedofila w kiecyhttp://www.nowiny24.pl/reportaze/a/zakonnik-z-mroczna-przeszloscia-wywolal-strach-w-horyncuzdroju,10610622/2/
A tutaj kilka słów o tym, jak mieszkańcy Horyńca pogonili pedofila w kiecyhttp://www.nowiny24.pl/reportaze/a/zakonnik-z-mroczna-przeszloscia-wywolal-strach-w-horyncuzdroju,10610622/2/