Z inicjatywy Obywatelskiego Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Jawornik Polski, w Manasterzu powstał pomnik upamiętniający Chrzest Polski.
„Strzec wiary ślubujemy, w niej żyć, umierać chcemy” – w duchu cytowanej pieśni 12 czerwca w Manasterzu odbyły się jubileuszowe uroczystości związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski. Obok pomnika stanął również pamiątkowy krzyż. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem gminy Jawornik Polski Stanisławem Petynią, członkowie stowarzyszenia, zaproszeni goście, mieszkańcy gminy i parafii Manasterz. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu nowych symboli złożono w tym miejscu wiązanki kwiatów. W niezwykłą podróż do czasów sprzed ponad tysiąca lat zabrali wszystkich uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu. W starannie przygotowanych strojach ukazali symboliczne ochrzczenie Polski.

fot.Dorota Zapałowska
Uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu ukazali symboliczne ochrzczenie Polski.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze