Reklama

Mieszkańcy Manasterza mają pomnik upamiętniający Chrzest Polski

28/06/2016 07:33

Z inicjatywy Obywatelskiego Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Jawornik Polski, w Manasterzu powstał pomnik upamiętniający Chrzest Polski.

„Strzec wiary ślubujemy, w niej żyć, umierać chcemy” – w duchu cytowanej pieśni 12 czerwca w Manasterzu odbyły się jubileuszowe uroczystości związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski. Obok pomnika stanął również pamiątkowy krzyż. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem gminy Jawornik Polski Stanisławem Petynią, członkowie stowarzyszenia, zaproszeni goście, mieszkańcy gminy i parafii Manasterz. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu nowych symboli złożono w tym miejscu wiązanki kwiatów. W niezwykłą podróż do czasów sprzed ponad tysiąca lat zabrali wszystkich uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu. W starannie przygotowanych strojach ukazali symboliczne ochrzczenie Polski.


fot.Dorota Zapałowska
Uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu ukazali symboliczne ochrzczenie Polski.

Reklama
Inicjatorami upamiętnienia jubileuszu Chrztu Polski z 966 roku byli: Obywatelskie Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Jawornik Polski w Manasterzu, władze samorządowe gminy Jawornik Polski oraz parafia Manasterz.


fot.Dorota Zapałowska
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama