Jeden ambulans, czterdziestu dawców i 14 400 ml krwi pełnej – wszystko po to, by uratować niejedno zdrowie i życie.
21 lipca 2015 r. w ramach VIII edycji kampanii sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża – „Zbieramy Krew dla Polski”, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali mogli oddać mieszkańcy Przeworska i okolic.
– Z serca dziękujemy za dar krwi wszystkim, którzy zechcieli się nim podzielić. Osoby, które nie mogły w tym dniu przystąpić do oddawania krwi, a chciałyby w ten sposób pomóc chorym w podkarpackich szpitalach, serdecznie zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7do 13.30, w środy do godziny 17 lub na ekipowy pobór krwi 4 sierpnia na Rynku w Jarosławiu w godzinach od 9 do 12. Następna akcja honorowego oddawania krwi w Przeworsku 15 września w stałym miejscu ,to jest w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w godzinach od 9do 12 – poinformowała Elżbieta Bzdek-Ficek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
W ciągu trzech godzin zgłosiło się 40 osób, które w sumie oddały 14 400 ml krwi. W ramach akcji przeprowadzono również pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego. W ramach idei propagowania pierwszej pomocy każdy krwiodawca otrzymał breloczek ratunkowy, zawierający maseczkę do sztucznego oddychania i jednorazowe rękawiczki. Tegoroczna akcja potrwa do 5 października, a ambulanse Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mają pojawić się w 145 miejscowościach.
Organizatorzy podkreślają, że obecnie wszystkie grupy krwi są potrzebne, ale na ten moment A plus i B plus najbardziej. Sytuacja może się jednak zmienić w ciągu kilku dni, np. na A minus, B minus, O plus. Natomiast O minus to najbardziej uniwersalna dla biorcy grupa krwi, czyli zawsze potrzebna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze