Reklama

Mieszkańcy odśnieżali przemyską starówkę. Cenna akcja przy 10-stopniowym mrozie [ZDJĘCIA]


Z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Marcina Kowalskiego 9 stycznia br. kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców miasta – odpowiadając na jego apel – chwyciła za łopaty i odśnieżyła fragment przemyskiej starówki.


Marcina Kowalskiego zainspirowała akcja przeprowadzona w Zamościu, którzy „wzięli sprawy w swoje ręce” i sami zaczęli usuwać zalegający śnieg z chodników czy ulic. Wrzucił na swój profil zdanie: „A może, by tak u nas zabawił się w nominacje do odśnieżania? Troszkę ruchu nie zaszkodzi”. Po kilku godzinach zaprosił wszystkich do czynu społecznego. Celem było odśnieżanie przemyskiej starówki. Zachęcił do wzięcia ze sobą łopat. Zgłosiło się ponad 20 osób. Pracowali od godziny 16.30 do godziny 23.30 przy 10-stopniowym mrozie.

Akcja była tak dobrze rozpropagowana, że na miejscu pojawiła się nawet ekipa wyjazdowa Polsatu News, aby donieść o tej cennej inicjatywie. Przed kamerami wystąpił M. Kowalski oraz jego klubowi koledzy, radni Paweł Grabas i Marcin Maciołek.

Reklama

–  Chciałbym przede wszystkim podziękować mieszkańcom Przemyśla ze spontaniczny zryw. Kiedy służby miejskie pracują w pocie czoła w innych miejscach nasze miasta, mieszkańcy odpowiedzieli jak zwykle na mój apel i zjawili się, aby pomóc, pokazując że nasze miasto maja głęboko w swoich sercach. Serdecznie podziękowania kieruję do właściciela firmy Bud-Ślimak – pana Mariusza Ślimaka, który bezpłatnie wypożyczył na osiem godzin cztery duże auta oraz koparkę do wywozu śniegu

– powiedział M. Kowalski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/01/2026 19:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama