Reklama

Mieszkańcy Przemyśla uhonorowani

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią obchody Dnia Samorządu Terytorialnego mogły wreszcie wrócić do starej formuły. Podczas gali wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Jedną z nich – w ramach Podkarpackiej Nagrody Samorządowej – otrzymali mieszkańcy Przemyśla.

Obchody w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie rozpoczęły się od występu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku. Placówki, która obchodzi w br. jubileusz 50-lecia działalności.

Potem głos zabrał marszałek województwa Władysław Ortyl, który powiedział m.in.:

– Samorząd  regionalny kojarzy nam się niezmiennie z ideą oddania władzy, przybliżenia tej władzy do mieszkańców, do społeczeństwa. Mając najlepszą wiedzę o problemach, oczekiwaniach społeczności, my, samorządowcy, w sposób jak najbardziej trafny i czytelny potrafimy[paywall] identyfikować, potrafimy te potrzeby postrzegać i później je realizować.

Wśród gości biorących udział w obchodach znaleźli się m.in. konsul generalny RP w Odessie Katarzyna Sołek, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, a także przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz podkarpackich instytucji. Ale – jak podkreślił W. Ortyl – najważniejszymi gośćmi uroczystości byli podkarpaccy samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i starostowie.

Reklama

Nie pomagali po to, aby odbierać nagrody

Ważnym momentem uroczystości były nagrody i wyróżnienia przyznane przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Srebrne odznaczenia tej organizacji otrzymali m.in. prezydent Przemyśla Wojciech Bakun oraz wójt Radymna Bogdan Szylar. Nagroda ta została dedykowana mieszkańcom tych samorządów za pomoc uchodźcom.

Po nagrodach przyznawanych przez PSST przyszedł czas na Podkarpacką Nagrodę Samorządową przyznawaną już po raz 22. Kurator nagrody Paweł Zając, mówiąc o konkursie, odniósł się do wyzwań, z jakimi mierzyli się samorządowcy:

– Praca wasza to bardzo ciężka służba, a ostatnie miesiące to był chyba najtrudniejszy okres w samorządności w XXI wieku. 

W ramach Podkarpackiej Nagrody Samorządowej wręczono „Nagrodę dla Społeczności Lokalnej Miasta Przemyśla – w uznaniu za wyjątkowe zaangażowanie w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy”. Odebrał ją prezydent miasta W. Bakun.

– Mieszkańcy Przemyśla czy mieszkańcy innych miast nie po to pomagali, by odbierać nagrody, niemniej jednak to bardzo sympatyczne, budujące i miło być docenionym i zauważonym, przekonać się, że to, co się robiło przez ostatnie trzy miesiące, miało sens – powiedział.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama