Podobnie, jak w wielu innych gminach, w Gminie Miejskiej Przeworsk planuje się złożenie wniosku o dofinansowanie na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii. Końcem kwietnia do mieszkańców trafiły listy z informacjami oraz deklaracjami udziału w projekcie, zaś 11 maja odbyły się spotkania.
Projekt „Odnawialne źródła energii w mieście Przeworsku” polegał będzie na budowie różnych rodzajów instalacji odnawialnych źródeł energii: kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, kotłów na biomasę i instalacji fotowoltaicznych, zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie miasta. Projekt będzie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach planowanego przedsięwzięcia możliwe będzie dofinansowanie zakupu i montażu instalacji w wysokości do [paywall]85 procent kosztów kwalifikowanych (są to koszty netto). Wkład własny mieszkańców wyniesie min. 15 proc. kosztów netto oraz podatek VAT od całej wartości urządzenia i kosztów instalacji.
Pytali również, co się stanie w momencie zbycia nieruchomości, na której zainstalowane byłyby urządzenia. Specjalista wyjaśnił również kwestie związane z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej w obiekcie, który objęty jest projektem. Przeworszczanie pytali o to, do kogo będą należały przeglądy techniczne i gwarancyjne oraz związane z tym koszty, a także jaka powinna być powierzchnia dachu, aby założyć panele. Padły także pytania o możliwość zainstalowania kotła na biomasę w budynku gospodarczym, a także o cenę opału (pelletu).
Mieszkańcy, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie, będą mogli składać wnioski w terminie od 23 maja do 10 czerwca w Urzędzie Miasta Przeworska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a w Jarosławiu jakoś cicho-sza, może zaspali ???
a w Jarosławiu jakoś cicho-sza, może zaspali ???