Po prawie dwudziestu latach oczekiwania mieszkańcy małej miejscowości koło Radymna będą mieli wreszcie wodę bieżącą w swoich domach. Do tej pory byli jedyną wsią na terenie gminy, w której wodę czerpano wyłącznie ze studni.
– Chcąc zrobić pranie czy podlać grządki, musieliśmy wyczekiwać na deszcz, bo szkoda było czerpać ostatki ze studni. Żyjemy tu jak w XIX wieku, myjemy się w miskach, bo woda jest u nas na wagę złota. Poprzednia władza zrobiła tylko plany wodociągów i na tym się skończyło, obiecywali i tyle wszystkiego. Dopiero przed nowym rokiem ruszyły prace budowlane, postawiono już pierwsze hydranty, a ma ich być około dwudziestu – cieszy się sołtys.
– Bardzo nam pomógł Adam Przygoński, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Radymno w Skołoszowie. Obiecał ludziom, że za przyłącz do domów będzie można zapłacić w ratach. To wielkie udogodnienie dla tych, którzy mają trudną sytuację materialną – podkreśla.
– Na wielkie podziękowania zasługują radny powiatu jarosławskiego Marek Kisielewicz oraz radny gminy Radymno Lesław Lisowski, którzy bezinteresownie pomogli nam w tej inwestycji. Gdyby nie zaangażowanie tych ludzi, wody by pewnie nie było do tej pory – dodaje S. Bubelski.
Prace są wykonywane non stop i będą kontynuowane, dopóki aura będzie dopisywać.
Mieszkańcy Zaleskiej Woli są szczęśliwi, bo wreszcie w ich kranach popłynie tak długo oczekiwana woda. Planowany termin zakończenia prac jest szacowany na maj lub czerwiec br. – Czekaliśmy tyle lat, to poczekamy jeszcze te kilka miesięcy – dodaje sołtys.
– Mam tylko taką cichą nadzieję, że dożyję czasów, kiedy w naszej wiosce będzie też kanalizacja – kończy.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.XXI wiek i dopiero woda w kranach wstyd dla gminy
Raczej chwała obecnemu Panu Wójtowi Szylarowi bo poprzedni wójt nic przez 20 lat nie zrobił.
A co to Błażejku L4 się już skończyło, czy dalej uciekasz przed RIO? Ten wójt to najgorsze co spotkało tą gminę w jej historii a konsekwencje jego ułomności wszyscy będziemy ponosić przez lata, ale Ciebie to przecież nie dotyczy spadochroniarzu :)
Niektórych prawda w oczy kole-poprzedniej władzy przez ponad 20 lat nie "udało się "zrealizować tej inwestycji, aż tu ktoś potrafił zrobić to w trzy lata.
O czym Ty bredzisz człowieku, oni jeszcze nawet nie zaczęli realizacji A wójt ze swoją ekipą są takimi fachowcami, że ze strachu przed rozliczeniem projektu zmusili gospodarkę żeby go nadzorowała, bo I po sie przemeczać lepiej podawać sobie podwyżki I nagrody I nic nie robić. Polecam obejrzeć wypowiedź sołtysa z Zaleskiej woli na ten temat podczas ostatniej sesji. Oczywiście nagranie powstało dzięki radnym bo jawność juz niepotrzebna.
Jeśli chodzi o poprzednią władzę to wodę wola mogła mieć na początku powstania Gminy Radymno ale obecny sołtys i część mieszkańców stwierdzili że nie chcą wody z wodociągu że w studniach mają dosyć wody
Czemu Pan Wójt ,czy Pan Sołtys nic nie wspominają jak ludzie z pazurami domagali się wodociągu . Pisali listy ,petycje do Urzędu Marszałkowskiego ,gdyby nie mieszkańcy Zaleskiej Woli Sołtys nic by nie załatwił a Wójt wszystko w piękny sposób ol....ał
XXI wiek i dopiero woda w kranach wstyd dla gminy
Raczej chwała obecnemu Panu Wójtowi Szylarowi bo poprzedni wójt nic przez 20 lat nie zrobił.
A co to Błażejku L4 się już skończyło, czy dalej uciekasz przed RIO? Ten wójt to najgorsze co spotkało tą gminę w jej historii a konsekwencje jego ułomności wszyscy będziemy ponosić przez lata, ale Ciebie to przecież nie dotyczy spadochroniarzu :)