Reklama

Mieszkańcy Zaleskiej Woli wreszcie doczekają się wody w kranach

20/01/2018 19:30

Po prawie dwudziestu latach oczekiwania mieszkańcy małej miejscowości koło Radymna będą mieli wreszcie wodę bieżącą w swoich domach. Do tej pory byli jedyną wsią na terenie gminy, w której wodę czerpano wyłącznie ze studni.

– Chcąc zrobić pranie czy podlać grządki, musieliśmy wyczekiwać na deszcz, bo szkoda było czerpać ostatki ze studni. Żyjemy tu jak w XIX wieku, myjemy się w miskach, bo woda jest u nas na wagę złota. Poprzednia władza zrobiła tylko plany wodociągów i na tym się skończyło, obiecywali i tyle wszystkiego. Dopiero przed nowym rokiem ruszyły prace budowlane, postawiono już pierwsze hydranty, a ma ich być około dwudziestu – cieszy się sołtys.

– Bardzo nam pomógł Adam Przygoński, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Radymno w Skołoszowie. Obiecał ludziom, że za przyłącz do domów będzie można zapłacić w ratach. To wielkie udogodnienie dla tych, którzy mają trudną sytuację materialną – podkreśla.

– Na wielkie podziękowania zasługują radny powiatu jarosławskiego Marek Kisielewicz oraz radny gminy Radymno Lesław Lisowski, którzy bezinteresownie pomogli nam w tej inwestycji. Gdyby nie zaangażowanie tych ludzi, wody by pewnie nie było do tej pory – dodaje S. Bubelski.

Prace są wykonywane non stop i będą kontynuowane, dopóki  aura będzie dopisywać.

Reklama

Mieszkańcy Zaleskiej Woli są szczęśliwi, bo wreszcie w ich kranach popłynie tak długo oczekiwana woda. Planowany termin zakończenia prac jest szacowany na maj lub czerwiec br. – Czekaliśmy tyle lat, to poczekamy jeszcze te kilka miesięcy – dodaje sołtys.

– Mam tylko taką cichą nadzieję, że dożyję czasów, kiedy w naszej wiosce będzie też kanalizacja – kończy.


fot.Ernest Kocan
Ernest Kocan
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    To - niezalogowany 2018-01-20 22:43:23

    XXI wiek i  dopiero woda w kranach wstyd dla gminy 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zasanin - niezalogowany 2018-01-21 19:16:00

    Raczej chwała obecnemu Panu Wójtowi Szylarowi bo poprzedni wójt nic przez 20 lat nie zrobił.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    fanboska - niezalogowany 2018-01-21 19:41:59

    A co to  Błażejku L4 się już skończyło, czy dalej uciekasz przed RIO? Ten wójt to najgorsze co spotkało tą gminę w jej historii  a konsekwencje jego ułomności wszyscy będziemy ponosić przez lata, ale Ciebie to przecież nie dotyczy spadochroniarzu :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama