„Forbes” po raz piąty wytypował 25 najbardziej wpływowych ludzi przed 25 rokiem życia. Wśród nich jest uczennica jarosławskiego „Kopernika” Martyna Łuszczek! To prestiżowe wyróżnienie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, dlatego tym bardziej możemy być dumni, że we wspomnianej dwudziestce piątce jest mieszkanka naszego regionu.
– To dla mnie ogromne zaskoczenie, szczególnie, że jestem najmłodszą osobą w tym rankingu. Nie spodziewałam się, że w tak młodym wieku uda mi się coś takiego osiągnąć. Jestem bardzo dumna, że zostałam wybrana do tak wyjątkowego grona młodych osób, które w swojej dziedzinie osiągnęły niezaprzeczalny sukces. Jest to dla mnie ogromna motywacja do dalszej pracy i doskonalenia swoich umiejętności – tak Martyna skomentowała na gorąco przyznane wyróżnienie.
„25 under 25” – bo tak nazywa się prestiżowy ranking miesięcznika „Forbes”, zapoczątkowany w 2018 r. wspólnie z warszawskim biurem McKinsey & Company – ma na celu wyłonienie oraz wspieranie 25 ambitnych osób przed 25 rokiem życia, które chcą zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski poprzez realizację ambitnych projektów, zarówno biznesowych, jak i społecznych.
Młodzi Polacy mierzyli się w pięciu kategoriach: „Biznes”, „Nowe technologie”, „Nauka”, „Pozytywny wpływ” oraz „Działalność społeczna i zrównoważony rozwój”.
Martyna wybiła się w[paywall] ostatniej z wymienionych.
Kapituła – złożona z przedstawicieli świata biznesu, nauki, nowych technologii czy mediów – wyłoniła spośród setek zgłoszeń nietuzinkowych młodych ludzi tych najzdolniejszych i najbardziej obiecujących.
– Osobiście traktuję to wyróżnienie jako zwieńczenie dotychczasowej pracy, na którą składało się setki porażek i dziesiątki wzlotów, które wielokrotnie wymagały poświęceń i przewrotów życia do góry nogami. Z tego miejsca też chcę wyrazić ogromną wdzięczność dla mojej rodziny, przyjaciół, nauczycieli, mentorów i wszystkich, którzy kiedykolwiek dali mi jakąś szansę, wsparli miłym słowem lub zwykłym, szczerym uśmiechem – skomentowała Martyna.
Za miesiąc zdolna jarosławianka, o której pisaliśmy już przy okazji rozstrzygnięcia 3. edycji Akademii ProtoLab i konkursu na najciekawsze innowacyjne projekty (w gronie 3 nagrodzonych był właśnie projekt Martyny), jak również powołania jej do składu Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, będzie pisać egzamin maturalny w I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławia.
Ale że energii i zapału do samorozwoju oraz samodyscypliny jej nie brakuje, naukę z powodzeniem łączy z pracą Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, współpracuje też z wieloma fundacjami. Obecnie głównie pracuje zdalnie.
– Matura jest w tej chwili priorytetem. Jako rozszerzenia będę zdawać biologię i wiedzę o społeczeństwie. Chciałabym ją zaliczyć na dobrym poziomie, dlatego z całą resztą swoich obowiązków i projektów ruszę dopiero po egzaminie. Zamierzam działać głównie w przestrzeni edukacyjnej, ale także w kierunku edukacji ekonomicznej, skupiając się na edukacji młodzieży z zakresu prowadzenia projektów i wdrażania produktów na rynek – mówi o planach Martyna.
Oczywiście obejmują one również rozpoczęcie studiów. Ostateczna decyzja, co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia, jeszcze nie zapadła, ale najprawdopodobniej będzie celować w kierunki prawno-ekonomiczne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze