Dzięki pomocy strażaków w niedzielę, 4 grudnia, św. Mikołaj dotarł na przemyski Rynek.
Mikołaj opowiedział, jaką to długą drogę musiał przebyć, nim dotarł do Przemyśla. Potem przedstawiciele[paywall] Policji, Straży Granicznej, Izby Celnej, wojska i Straży Ochrony Kolei z workami pełnymi słodyczy zeszli ze sceny i ruszyli w tłum, żeby każdemu grzecznemu dziecku dać choćby po cukierku. Tymczasem Mikołaj, wypowiadając biblijne słowa „Niech się stanie jasność”, sprawił, że na ogromnej choince stojącej w Rynku zapłonęły światełka. W tym czasie młodzi artyści z SP nr 15, świetlicy „Wzrastanie” oraz soliści z zespołu działającego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich śpiewali piosenki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec w niebo poszybowały fajerwerki i Mikołaj odjechał, gdyż musi odwiedzić jeszcze wiele dzieci.
W imieniu wszystkich dzieci, które przyszły na Rynek, dziękujemy organizatorowi – Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki „Zamek” oraz instytucjom i firmom, które współpracowały przy wizycie Mikołaja, do których należą: Firma Progress, Klub Motocyklowy Eastern Scorpions w Przemyślu, Zakład Usług Komunalnych sp. z.o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z.o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z.o.o., Firma KAZAR, Miejski Zakład Komunikacji sp. z.o.o., Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Przemyślu, Alior Bank Oddział Przemyśl, Hurtownia Piotruś Pan, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna , POLCARGO Medyka, Zarząd Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” oraz Pizzeria Margherita.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze