Po raz trzeci przemyskie Stowarzyszenie Linia102.pl organizuje akcję „Mikołaj bez granic”, w której ramach obdarowuje dzieci z Niżankowic na Ukrainie prezentami. Tym razem akcja ma szczególny wymiar bo „Mikołaj bez granic” przywiezie grupkę dzieci z Ukrainy na zwiedzanie Przemyśla.
Wzorem lat ubiegłych członkowie Stowarzyszenia Linia102.pl chcą obdarować paczkami mikołajkowymi polskie i ukraińskie dzieci z Niżankowic. W tym celu prowadzą zbiórkę pieniędzy, a każdy datek się liczy. Sama akcja przekazania prezentów ma się odbyć w dniach 6 – 8 grudnia[paywall] . Właśnie 8 grudnia specjalny skład, jadący linią 102 wyruszy do polsko-ukraińskiej granicy. Nowością tegorocznej edycji jest fakt, że dziesięcioro dzieci z Ukrainy zostanie przywiezionych do Przemyśla. Prezenty otrzymają w „Kawiarence pod semaforem” czyli w miejscu, które powstało dzięki innemu projektowi stowarzyszenia. Kawiarenka mieści się bowiem w wagonie pozyskanym przez stowarzyszenie od spółki PKP Intercity, który stanął na pustym od lat placu kolejowym przy ul. Mickiewicza. W trakcie wizyty oprócz spotkania z Mikołajem dzieci z Ukrainy zwiedzą miasto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To wspaniałe, że pomaga się ukraińcom, bo przecież polskie dzieci nie potrzebuja prezentów. Naszym to pewnie niemiecki Mikołaj przynosi, albo szwedzki...
Masz racje widocznie Polskie dzieci mniej wazne niz ukrainskie ale co reklama najwazniejsza i wdodatku za wyproszone pieniadze
Przyjadą z Ukrainy dzieci z Polskimi korzeniami , Wszystkie dzieci są wspaniałe i te mieszkające na również na Ukrainie .
Ciekawe czy anglikowi Szwedowi czy Niemcowi nie pastowales butów za euro tam to samo mogą powiedzieć o Polakach jak chcesz podaj adres to paczkę tobie wyślę z niemiecką czekoladą
To wspaniałe, że pomaga się ukraińcom, bo przecież polskie dzieci nie potrzebuja prezentów. Naszym to pewnie niemiecki Mikołaj przynosi, albo szwedzki...
Masz racje widocznie Polskie dzieci mniej wazne niz ukrainskie ale co reklama najwazniejsza i wdodatku za wyproszone pieniadze
Bo Mikołaj pewnie tez Ukrainiec