Reklama

Mikołaje z jedenastki

08/12/2017 16:55

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 zamieniła się 6 grudnia w świętych Mikołajów. Obdarowali prawie 700 osób.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali[paywall] papierowe serca z napisami: „Dobrze, że jesteś”, „Uśmiechnij się”, „Jesteś wspaniałą osobą”. Do każdego serduszka był doczepiony cukierek.

Uczniowie rozdawali je napotkanym na ulicy przechodniom. Można ich było spotkać na placu Na Bramie, ul. Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej oraz w Rynku. Odwiedzili także okoliczne sklepy, lokale gastronomiczne i instytucje. Zawędrowali nawet do urzędu miejskiego, gdzie drobnymi upominkami obdarowali urzędników.

Reklama

Akcja miała dwa cele. Po pierwsze pokazać dzieciom, że mikołajki to nie tylko czas oczekiwania na prezenty. Na wzór św. Mikołaja można się także dzielić z innymi dobrym słowem, uśmiechem i małymi podarkami. Drugi cel to wywołać uśmiech i radość u spotykanych na ulicy osób, które często są zabiegane, a nawet smutne.

Ludzie przyjmowali upominki ze zdziwieniem, ale i sympatią. Często też chcieli się odwdzięczyć równie słodkim drobiazgiem.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości