Klub HDK PCK „Ognista Krew” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Urzejowicach został założony w 2021 roku i to właśnie wtedy – 3 grudnia – odbyła się pierwsza akcja krwiodawstwa. Z 83 zarejestrowanych dawców krew oddało 65. Udało się wówczas pozyskać 29,.250 ml krwi pełnej, czyli zawierającej wszystkie składniki krwi: krwinki czerwone, krwinki białe, płytki krwi i osocze.
Kolejna akcja, 4 grudnia 2022, była rekordową pod względem ekip wyjazdowych RCKiK. Zarejestrowano wówczas 105 osób, krew oddało 93 z nich, co dało 41,850 ml krwi pełnej. W ubiegłym roku krew oddało 47 osób i zyskano 20,250 ml krwi pełnej. Tegoroczna akcja będzie 4. Mikołajkową Akcją Honorowego Krwiodawstwa.
W tym roku zbiórka odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia, w Wiejskim Domu Kultury w Urzejowicach w godzinach 9 – 13. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18 – 65 lat o masie ciała przekraczającej 50 kg, która nie spożywała alkoholu na dobę przed planowanym oddaniem. Zaleca się zjedzenie lekkiego posiłku. Trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
Zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze