Reklama

Miliony podróżnych na granicy. Właśnie padł rekord

02/12/2017 21:00

W czwartek, 30 listopada br. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili 12-milionowego podróżnego w tym roku. W analogicznym okresie roku ubiegłego podróżnych było prawie o 1 milion mniej.

– Liczba osób odprawionych we wszystkich przejściach granicznych znajdujących się w terytorialnym zasięgu Bieszczadzkiego Oddziały Straży Granicznej na obu kierunkach wjazdowym i wyjazdowym z Polski wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym o ok. 8 % – informuje chorąży sztabowy Anna Michalska z zespołu prasowego BOSG w Przemyślu. – Jest to przede wszystkim skutek[paywall] wprowadzenia ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy. Od 11 czerwca br. do Polski wjechało w ramach ruchu paszportowego 1,7 mln Ukraińców w tym prawie 600 tys. bez wiz. W ubiegłym roku do Polski w tym samym czasie wjechało w ramach ruchu paszportowego 1,4 mln obywateli Ukrainy czyli o ok. 18 % mniej.

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej średnio na dobę odprawia się 36 tys. podróżnych – dodaje.

Reklama

W ostatnim dniu listopada br. bieszczadzcy pogranicznicy odprawili 12-milionowego podróżnego w tym roku.

– To na pewno rekord – przekonuje chorąży sztabowy Michalska. – Trudno ustalić kto był tym konkretnym 12-milionowym podróżnym bo w ciągu minuty odprawianych jest ok. 25 osób. Statystycznie zapewne wypadło na obywatela Ukrainy, gdyż stanowią oni ok. 80 % wszystkich podróżnych – wyjaśnia.

W 2016 r. roku w Bieszczadzkim OSG odprawiono łącznie ok. 12 250 000 podróżnych, w 2015 r. – 11 500 000 podróżnych. Kończący się rok najprawdopodobniej okaże się rekordowy względem lat poprzednich.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości