Reklama

Miliony złotych na termomodernizację budynków

W ramach nowego rozdania unijnych pieniędzy w latach 2014 – 2020 kolejne „części składowe” (łącznie jest ich 10) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego znajdują swój finał. Niedawno władze województwa upubliczniły kwoty dofinansowania „modernizacji energetycznej budynków” na terenie całego Podkarpacia.

Na realizację inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 Unia Europejska wyda łącznie 2 mld 114 mln 200 tys. euro[paywall].

Jak czytamy w uzasadnieniu, główne wyzwania na kolejnych sześć lat to „(...) wzmocnienie i efektywne wykorzystanie gospodarczych i społecznych potencjałów regionu dla zrównoważonego i inteligentnego rozwoju województwa. Osiąganie tego celu będzie następować poprzez działania służące m.in. wzmacnianiu dostępności regionu, podnoszeniu jego konkurencyjności, wspieraniu innowacyjności, poprawie stanu środowiska naturalnego, kulturowego, zwiększaniu spójności przestrzennej i społecznej, jak również przeciwdziałaniu bezrobociu i wykluczeniu społecznemu, integracji społecznej oraz podnoszeniu poziomu edukacji (...)”.

Reklama

Jak już wspomnieliśmy, kilka dni temu przedstawione zostały pozytywnie zaopiniowane przez władze Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wnioski o dofinansowanie termomodernizacji obiektów czy budynków na terenie całego Podkarpacia. Łącznie pieniądze dostanie 107 powiatów, gmin czy miast, z czego 24 z naszego regionu (szczegóły w ramce obok). Największe dofinansowanie z UE trafi do powiatu jarosławskiego – 9 mln 694 tys. 952 zł na kompleksową modernizację energetyczną budynków oświatowo-wychowawczych na terenie powiatu.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości