Reklama

Miłosne intrygi w klimacie lat 20. na Zamku w Krasiczynie

Na spektakl „Mąż i żona” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Komedia, a zaraz po nim na koncert plenerowy polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu Małej Orkiestry Dancingowej zaprosiła mieszkańców w minioną niedzielę do Krasiczyna Fundacja pro Arte et Historia.

Dziedziniec krasiczyńskiego zamku 30 lipca zamienił się w salę teatralną, bez ścian i kurtyn, za to z liczną widownią, spragnioną kontaktu ze sztuką. „Rekord frekwencji na naszych spektaklach pobity!” – nie kryli pozytywnego zaskoczenia liczbą odbiorców artyści z Krakowskiego Teatru Komedia. Uczestnikom wydarzenia zaproponowano spektakl wyreżyserowany przez Macieja Luśnię w smacznej, wyrafinowanej konwencji lat 20. ubiegłego stulecia, zatytułowany „Mąż i żona”. Fredrowska sztuka poruszała kwestie w relacjach damsko-męskich zawsze aktualne, takie jak: miłość, zazdrość, namiętność i zdrada. Znakomici aktorzy z Krakowa – Jan Korwin-Kochanowski, Aneta Gierat, Natalia Pietrasz i Maciej Luśnia (jak wcześniej wspomnieliśmy – jednocześnie reżyser sztuki) w przekonujący sposób pokazali też trochę niewygodną prawdę o nas samych. Spektakl był ukłonem zarządzających Zamkiem w Krasiczynie w stronę Aleksandra Fredry, który wciąż bawi i cieszy oraz w kierunku dobrych klasycznych komedii. Bieżący rok, ustanowiony przez Sejm RP rokiem Fredry, jest idealną okazją do przypomnienia spuścizny pisarza związanego z ziemią przemyską.

Na Zamku w Krasiczynie w tym sezonie obejrzeć będziemy mogli w niedalekiej przyszłości jeszcze dwa inne spektakle, był więc to dopiero przedsmak teatralnych wydarzeń w tym wyjątkowym miejscu. Kolejnym będzie fredrowska „Zemsta”, z którą do Krasiczyna ponownie zawita Krakowski Teatr Komedia. Na to wydarzenie miłośnicy klasyki będą musieli chwilę poczekać. Wydarzenie planowane jest 27 sierpnia br.

Reklama

Niedzielny spektakl został dofinansowany z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, natomiast zaplanowany tuż po nim koncert plenerowy z dancingiem „Zatańczmy to jeszcze raz” z udziałem Małej Orkiestry Dancingowej pod dyrekcją Noama Zylberberga przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama